POJĎTE NÁMI DO JESKYNĚ!

zpět

Výstava přibližující tajemný svět jeskyní a úsilí českých speleologů při jejich objevování

Prostor: Národní muzeum, Václavské nám., sál Hollareum - přízemí vzadu

Macocha, Punkevní, či Koněpruské jeskyně – pojmy známé pro naprostou většinu z nás, oblíbené cíle školních a rodinných výletů celých generací, atraktivní lákadla pro zahraniční návštěvníky. Takto si povětšinou představujeme jeskyně.

Kdo z nás však ví, že kromě desítky veřejnosti přístupných jeskyní máme v naší zemi více než 3000 dalších jeskyní a propastí? Kdo tuší, že každý víkend stovky dobrovolníků tyto jeskyně zkoumají, dokumentují a snaží se proniknout do jejich zatím neznámých a neprobádaných pokračování?

Výstava - "Pojďte s námi do jeskyně" se snaží široké veřejnosti prezentovat atraktivní svět nepřístupných jeskyní a jejich objevování. Přiblížit úsilí českých speleologů, metody a výsledky jejich práce, zejména v uplynulých 30ti letech nejen v České republice, ale i zahraničí, kde byly objeveny desítky kilometrů nových, často unikátních podzemních prostor.

Výstava je pořádána u příležitosti 40. výročí objevu největší jeskyně v ČR –Amatérské a u příležitosti 30ti let od založení České speleologické společnosti. Zároveň je koncipována jako doprovodná výstava k projektu "Příběh planety Země", ve spolupráci Národního muzea a České speleologické společnosti.

7.10.2009–31.1.2010

Zdroj: www.mn.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz