Polarizované sluneční brýle

zpět

Dlouhou dobu používali polarizované sluneční brýle jachtaři a rybáři, aby eliminovali nepříjemné odlesky vodní hladiny, kde tráví mnoho času. Během posledních několika let byly výhody polarizovaných skel objeveny i pro fanoušky dalších "outdoorových" sportů. Popularita i dostupnost polarizovaných slunečních brýlí se radikálně zvýšila.

Mezi sporty, kde jsou polarizovaná skla využívána, patří lyžování, golf, cyklistika a mnoho dalších. Pro všechny tyto aktivity nabízejí jasnější vidění a potlačení odlesků.

Jak polarizovaná skla fungují?

Polarizované sklo.
Světlo odražené z povrchů, jako je hladká silnice nebo klidná voda, je převážně horizontálně polarizované. Horizonálně polarizované světlo je blokováno vertikálními polarizátory v čočce. Výsledkem je redukce obtěžujících a někdy nebezpečných odlesků.

Určité debaty probíhají o efektech polarizovaných skel během lyžování. Odborníci říkají, že mohou snížit intenzitu odlesků slunce od sněhu, na druhou stranu nemusí poskytovat dostatečný kontrast boulí a muld. Polarizovaná skla též působí problémy při čtení LCD displejů (např. na palubních deskách některých automobilů). Při pohledu na tento displej pod určitým úhlem displej ztmavne a není možné jej přečíst. Pro většinu sportovních aktivit však nabízejí velké výhody. Na trhu jsou tyto brýle k dostání ve velkém výběru.

Zdroj: www.bryle.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz