Polštáře a přikrývky z husího peří

zpět

Péřové přikrývky a polštáře jsou velmi lehké, příjemné a zdravotně nezávadné. Mají vysokou životnost a jejich údržba je nenáročná. Dobře se přizpůsobují tělu a udržují teplo. Jedná se o přírodní a velmi oblíbený materiál, který vám nabídne komfortní spánek

Husí prach
Husí prach se vyznačuje někdy až několik centimetrů dlouhými měkkými větvičkami, na kterých jsou umístěny větší či menší hladké paprsky. Jednou z předností prachového peří je, že s ohledem na zvláštní strukturu paprsků, nemůže dojít k jeho zplstění. Z rozličných typů peří vykazuje prachové peří nejvyšší hodnoty plnivosti (Plnivost je schopnost určitého množství peří vyplnit daný prostor. Čím je tento prostor větší, tím má peří i větší plnivost a je vhodnější pro ložní soupravy). Čím je plnivost větší, tím menší množství peří potřebujeme k dosažení žádaného efektu. Prach (ev. poloprach) se používá zejména pro plnění přikrývek.

Měkké peří
Měkké peří se vyznačuje širokým spektrem tvarů. Od chomáčkovitých, keříčkovitých, lehounkých a jemných prachových útvarů až po celou řadu nejrůzněji utvářených peříček. Horní část měkkého peří je souvislá a robustní (tzv. prapor celistvý). Dolní část je tvořena částí prachovou. Ta zpravidla sahá do poloviny praporu (tzv. prapor prachový) a bývá velmi bohatá. Měkké peří, zvláště pak měkké peří prsní a boční, je vysoce plnivé a pružné v důsledku silného zahnutí stvolu (tvoří osu měkkého peří) a bohaté prachové části. Proto je měkké peří vhodné především pro plnění polštářů (může se však objevovat i v kombinaci s prachovým peřím).

Vlastnosti peří
•Peří je čistě přírodní produkt, u něhož je ve spojení se 100% bavlněným povlakem garantována vysoká snášenlivost.

•Peří má všechny vlastnosti vyhovující požadavkům zdravého spánku. Ložní péřové soupravy jsou lehké, plnivé, vzdušné, teplé, hygroskopické, trvanlivé a zdravotně nezávadné.

•Jednou z výrazných předností péřových náplní je jejich lehkost. Oproti ostatním materiálům je rozdíl (při porovnání stejných základních předpokladů jako jsou tepelná účinnost, jemnost, pružnost, trvanlivost) více než výrazný.

•Testy prokázaly, že prach a peří udržují teplo s minimálními ztrátami a to i za velmi obtížných podmínek. Právě proto se peří hojně používá do výrobků pro extrémní podmínky jako jsou spací pytle či bundy.

•Plnivost peří způsobuje, že stlačené a namáhané peří po uvolnění tlaku opět získává svůj původní objem a tvar. Navíc peří na rozdíl od ostatních přírodních materiálů jako jsou například vlna a srst neplstí.

•Prachové či péřové přikrývky a polštáře mají vynikající schopnost přizpůsobit se tvaru lidského těla a jeho pohybům. Člověk během spánku často mění svou polohu, což může způsobit přísun studeného vzduchu z okolí. Proto je velmi důležité, aby se přikrývka co nejlépe přizpůsobila každé změně vaší polohy, a chladný vzduch pod ní tudíž nemohl pronikat.

•Obdivuhodná je také trvanlivost peří. Při běžném používání a opotřebovávání se životnost péřové soupravy pohybuje mezi 25ti a 30ti lety.

•Jedním z požadavků ložních náplní je i schopnost pohlcovat vlhkost - hygroskopičnost. Peří touto vlastností disponuje, může pojmout 4 až 5% vody, aniž by omak vyvolával pocit vlhkosti. Navíc se zvýšená vlhkost u péřových výrobků během dne samovolně opět navrací do normálního stavu.

•Při zpracovávání prachového peří dochází k jeho sterilizaci při teplotě 130°C, která garantuje jeho zdravotní nezávadnost. Navíc díky svým teplotním a klimatickým vlastnostem prachové peří přirozeně vytváří nepříznivé prostředí pro roztoče závislé na vlhkosti. Na základě současných vědeckých výzkumů, které dokazují nezávadnost peří, si i alergici a astmatici mohou dopřát pohodlí a komfort našich prachových přikrývek a polštářů, a to bez hrozby následných alergických reakcí. Těmto výrobkům byla udělena značka NOMITE, výrobky vhodné pro alergiky a DAUNASAN, výrobky vyhovující z hlediska sterility a čistoty požadavkům evropských norem EN 12935.

Peří je velmi nenáročné na údržbu
Při dodržování následujících instrukcí se můžete spolehnout, že vaše péřové výrobky vydrží dlouho ve skvělém stavu.

Návod na ošetřování:
•Ráno dobře natřepat
•Při dobrém počasí větrat
•Neklepat, nevysávat
•Nevystavovat přímému slunciZdroj:
www.nabytek-forliving.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz