Polštářek pro vaše sladké sny

zpět

Kleopatra prý spala na polštáři naplněném okvětními lístky růže, aby se vyspala do krásy. Osvědčená je i levandule, která se také dává do polštářků pro lepší spánek.

Vdechování aroma některých vonných – "spacích" bylinek zklidní prý organismus a zaručí sladký spánek. Alternativou polštářků plněných bylinkami jsou speciální spreje na povlečení, které obsahují éterické oleje, například z již zmíněné levandule.

Vůně levandule je opravdu svěží, její snítky vkládaly už naše babičky do šatníků a prádelníků, aby prádlo krásně provoněly a také svou vůní zaháněly moly. Levandule má mírný uklidňující a antidepresivní účinek, pomáhá při nervové předrážděnosti a neklidném spánku.

Voňavé polštářky také mohou být jednou z pomocných metod ke zvýšení pohodlí při onemocnění rýmou – jako jedna z inhalačních technik. Mezi nejúčinnějších éterické oleje působící při zánětech dýchacích cest jsou výtažky z eukalyptu, mentolu a kafru.

Eukalyptus pomáhá při rýmě, nachlazení a zánětu průdušek a má dezinfekční účinky, působí i proti bolesti hlavy. Mentol je výtažkem z máty peprné, působí také příznivě na rýmu a dýchací cesty, má i zklidňující vliv na nervovou soustavu. Kafr osvěžuje a má protizánětlivé účinky.

Vonné polštářky mohou být také s mateřídouškou a dalšími bylinkami. Při jejich pořízení musíme dbát – pokud si je nevyrobíme sami z vypěstovaných bylinek – třeba z máty, aby byliny, kterými jsou plněny měly hygienický atest. Aby silice, které se z bylin průběžně uvolňují, měly co nejdéle intenzivní vůni, měly by se byliny občas promnout – rozlomením bylinek je vůně intenzivnější.

Než si také polštářek pořídíme, měli bychom si vyzkoušet, která vůně nám vyhovuje, abychom byli s výsledkem spokojeni.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz