Pomoc, co když jsem asexuální?

zpět

Co to je asexualita? Je to nemoc? Úchylka? Ani jedno!

Asexualita, neboli nepřítomnost pohlavní touhy, není žádná nemoc! Tvrdí odborníci. Asexualita bývá považována za sexuální orientaci, jako je heterosexualita, bisexualita nebo homosexualita. Je tím označován muž nebo žena s nulovým zájmem o sex. Nic jim neříká a nejsou schopni dojít sexuálního vrcholu a vůbec nějakého erotického vzrušení s partnerem. Někteří asexuálové dokonce tvrdí, že mohou potřebovat sex, anebo třeba masturbovat, ale nechtějí pouze pohlavní styk s druhými lidmi.

Každopádně nemoc to není a asexuálové zakládají internetové stránky, jejichž cílem je najít další lidi, jako jsou oni, lidi, kteří nepotřebují k vyjádření citů postel a zbavit se pocitu, že jsou izolováni od "normálních lidí". Nejznámější takovouto komunitou je Asexual Visibility and Education Network, která má na internetu více než 4000 registrovaných účastníků.

A jak se asexuálem stanete? Není určen přesný okamžik, kdy se člověk stane asexuálním, asexualita může mít hned několik příčin. Podle sexuoložky Maríi de Montesové "hraje zkušenost zásadní roli ve zdravém vývoji naší sexuality. Represivní nebo nadměrně promiskuitní prostředí může vyvolat negativní reakci". To znamená, že pokud vaše matka střídala partnery jak na běžícím páse, nebo byl váš otec homosexuál, může to mít vliv na vaši potenciální asexualitu, protože, jak tvrdil už Freud: největší vliv na vaší sexualitu mají právě zážitky z dětství.

A protože asexualita není nemoc, není také způsob, jak se "vyléčit". Pokud u sebe sledujete nulový zájem o sex s jinými lidmi, asexuálové radí: sex není všechno, travte čas s rodinou a přáteli a najděte si partnera, pro nějž sex není životní prioritou a pro kterého je láska spíš duševní než tělesnou záležitostí. A jestli jste asexuál, nezoufejte: "Asexuálové se začínají organizovat a zaujímat své místo ve společnosti: usilují o to, aby se s nimi ve světě, kde vládne sexuální fenomén, nejednalo jako s nemocnými." píše španělský list El Mundo. Navíc lidí s nezájmem o sex jsou tři procenta celkové populace, takže rozhodně nejste sami.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz