Praktické doplňky zútulní koupelnu

zpět

Koupelnové doplňky propůjčují koupelně její charakteristický ráz. Díky vhodně vybraným doplňkům je možné místnost zútulnit a dodat koupelně moderní vzhled. Navíc výhodou doplňků je, že je můžete snadno a bez větších nákladů vyměnit a proměnit tak celkový design koupelny, záleží pouze na fantazii každého z nás.

Materiál
Na dnešním trhu jsou běžně dostupné koupelnové doplňky vyrobené z kovu, skla, keramiky, plastu či z exotického dřeva, případně kombinující více druhů materiálů. V současnosti patří mezi nejprodávanější doplňky ty, co jsou vyrobeny z nerezového kovu, protože dokonale ladí s umyvadlovými bateriemi. K nejpopulárnějším povrchovým úpravám, stejně jako u baterií, patří satin a leštěný chrom, na něm je však vidět každá nečistota. Do dnešních koupelen se také vracejí plasty, které dominovaly v socialistických domácnostech. Moderní postupy však zajistily vyšší odolnost tohoto materiálu. Výhodou je rozmanitá barevnost plastů, proto jsou používány k výrobě netradičních veselých doplňků, jako jsou originální držáky na zubní nit či tyčinky do uší nebo lisy na zubní pastu. Vzdušným a něžným dojmem působí zase skleněné doplňky, na nich ale zůstávají patrné stopy vody. Vybírejte tedy předměty s hydrofobní úpravou, která tvaruje kapky do kuliček, jež snadno odtečou z povrchu. Tyto unikátní nanotechnologie zabraňující ulpívání vody a jiných nečistot, jsou používány i u keramiky. Při volbě materiálu bychom totiž měli brát zvláštní ohled na jeho odolnost proti vlhku, aby doplňky rychle nekorodovaly a nevznikala na nich plíseň. Důležitá je také snadná údržba koupelnových doplňků, veškeré výrobky by měly být omyvatelné.

Háčky a držáky
Nezbytností v každé koupelně je množství háčků a držáků, díky nimž koupelna splňuje svou funkci. Primární zásadou při zařizování koupelny je, že každý ručník by měl mít svůj vlastní háček. Ručníky tak budou správně schnout a místnost bude vypadat vždy upraveně. Vhodné jsou také víceramenné držáky, které umožňují ručník rozprostřít. Háčky na ručníky by měly být umístěny minimálně 80 centimetrů nad zemí. Je vhodné je instalovat do výšky až 170 centimetrů od země, tak budeme moci na háčky pověsit také župany a rozměrné osušky. Praktickým řešením držáků na nejrůznější hygienické potřeby jsou drátěné systémy. Zvláště vhodné je umístění těchto poliček do sprchových koutů, kde chybí prostor na odkládání sprchových gelů a šampónů. Drátěné výrobky je možné připevnit běžnými šrouby nebo také gumovými přísavkami, můžeme tak podle libosti měnit jejich polohu. Nevýhodou však je nízká životnost gumy, elasticita materiálu se totiž časem vytrácí a přísavky již nejsou schopny udržet se na obkladech.

Druhy doplňků
Současný trh nabízí celou řadu doplňků, které zpříjemňují pobyt v koupelně. Výrobky jsou většinou nabízeny v kolekcích. Je tedy možné vybírat jednotlivé kousky nebo perfektně sladěné sady. Můžeme tak volit sety podle materiálů nebo tvarů, nejnovějším hitem jsou kubistické hranaté zařizovací předměty. Doplňky můžeme dělit na ty určené do oblasti umyvadla a k toaletě. K umyvadlu samozřejmě patří účelné držáky na zubní kartáčky, skleničky, držáky či dávkovače na mýdlo a zásobníky na kosmetické tampóny. Praktickým pomocníkem se může stát také držák na fén nebo zvětšovací kosmetické zrcátko. Na toaletu můžeme vybírat z nejrůznějších druhů držáků či zásobníků na toaletní papír a toaletních štětek. Na toaletě se uplatní také držák na osvěžovač vzduchu či stojan na noviny. Těmito praktickými nezbytnostmi však výčet koupelnových doplňků nekončí. Horkou lázeň si můžete například zpříjemnit stojanem na vanu, na který snadno odložíte vinnou skleničku, hořící svíčku či rozečtenou knihu. Chvilku relaxace vám už nic nenaruší. Máte-li v koupelně dostatek prostoru, určitě si dopřejte ten luxus a umístěte do ní toaletní stolek. Vzdušným a moderním dojmem působí nábytek z exotického teakového dřeva. Tento čistě dámský koutek můžete oddělit třeba originálním paravánem, jenž se stane určujícím prvkem koupelny.

držák na mýdlo


Zdroj: www.nabytek-forliving.cz


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz