Pražský novoroční ohňostroj 2019

zpět

Příchod roku 2019 ozáří rakety oficiálních ohňostrojů jen v některých z největších měst České republiky. Patrně nejnákladnější a tradičně největší ohňostroj vypukne v Praze. Hlavní město oslaví příchod Nového roku ohňostrojem 1. ledna 2019 v 18 hodin, který bude vypálen z Letné. Ohňostroj připomene výročí třiceti let od sametové revoluce. Potrvá 10 minut a 52 sekund a představí listopadové události roku 1989.

Letošní ohňostroj bude odpálen 1. ledna 2019 v 18:00 hodin z Letenských sadů.
Hodinu před ohňostrojem bude na letenský kopec promítán pomocí laseru odpočet, který divákům zpestří čekání. První zvukový efekt bude vypálen patnáct minut před 18. hodinou, další budou následovat v 10., 5. a 1. minutě před začátkem show.

Pyromuzikální show bude mít pět obrazů, z nichž každý symbolizuje jednu etapu revoluce v roce 1989. Všechny obrazy – nazvané Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda - i zvukový doprovod jsou postaveny tak, aby divákovi evokovaly vzpomínky a emoce spjaté s touto dobou.

Celá příběhová linie je koncipována jako retrospektivní vyprávění, kdy postava otce sděluje svoje osobní zážitky a zkušenosti z té doby své desetileté dceři. V hudebním doprovodu zazní mimo jiné Modlitba pro Martu a melodie písní Rolling Stones a Beatles.

Ohňostroj Praha„Ohňostrůjci“ slibují dokonalé spojení a harmonii hudby s odpalovanými efekty, které mají své přesné místo, čas i úhel. Mezi světelnými efekty se objeví i různé symboly – mimo jiné číslice 17 připomínající listopad 1989.

Diváci uvidí show prakticky z celého Starého Města i dalších lokalit. Nejlepším místem k jejímu sledování ale bude Dvořákovo nábřeží. Konkrétně prostor před Nemocnicí Na Františku, vyústění Pařížské ulice, nebo první polovina Čechova mostu.

Ohňostroj sice nebude bezhlučný, nicméně radní města Prahy se snaží udělat novoroční oslavu přívětivější pro volně žijící zvířata i domácí mazlíčky, které hlasité výbuchy každoročně velmi stresují. Firma zajišťující ohňostroj se zavázala, že bude spolupracovat s ochránci přírody, záchrannou stanicí a v okolí odpalu provede opatření pro ochranu zvířat a ptactva.

Více informace (a zdroj foto):
www.kudyznudy.cz

alt. text
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz