Představme si specifický styl oblékaní chytrých mužů

zpět

Existují muži, kteří absolutně ignorují módní trendy, neboť mají svůj vlastní styl oblékání, který by nevyměnili. Tento styl - nestyl je nenutí přemýšlet, svůj mozek potřebují na důležitější věci. Vezmou si prostě to, co už nosí léta, případně to, co jim maminka připravila na židli v obavě, že půjdou do práce v pyžamu.

Říkejme těmto mužům třeba programátoři. Samozřejmě, že se mezi ně řadí i vědci, učitelé na vysoké škole, archeologové nebo studenti MatFyzu. Poznáte je velice jednoduše, jejich den začíná asi tahle: ráno vstanou z postele a na sobě mají flanelové kostičkované pyžamo, které hřeje tak, že už v posteli nepotřebují manželku nebo přítelkyni, ti mladší mají pyžamo s autíčky a bagry a ti nejvíce roztržití pyžamo s medvídky, které je jim krátké a zapíná se na jeden knoflík. Někteří mají na hlavě čepeček s dlouhým střapcem, to aby jim netáhlo na to nejdůležitější, co mají.

Do práce přiběhnou s jazykem na pletené vestě od maminky nebo babičky, kterou zdobí nejnovější potisk v podobě velké hnědé skrvny od kávy, kterou si stihli vytvořit při snídani. Stejnou skvrnu mají na košili pod vestou, jen trochu staršího data.

Buď mají manšestráky v pískové barvě, ošoupané na kolenou nebo mrkvové džíny, případně plísňáky. Všechny kalhoty musí odhalovat kotník, to je heslo, které bez vyjímky ctí.

Programátoři jsou neúnavní propagátoři toho, co už dávno není in. Pokud si berou kraťasy, pak vždycky se sandály. Pokud si berou sandály, pak vždycky s ponožkami. Nejlépe s bílými, máloco totiž vypadá tak otřesně. Podle mého jsou sandály k tomu, aby noha větrala a pokud si vezmu ponožky, noha nevětrá?! Programátoři by mi jistě podali nějaké vědecké vysvětlení tohoto obzvláště českého fenoménu. Dalším oblíbeným obutím jsou mokasíny, nejlépe černé s bílými ponožkomi a rozedrané botasky bez ponožek nebo s každou ponožkou jinou.

Košile musí mít kostky nebo proužky, někdy si pod ní berou bílý nátělník, který efektně prosvítá. Trička nosí zásadně bílá bavlněná s uměleckými cákanci v podobě odpoledního čaje a včerejších špaget. Když je špinavost trička neúnosná, obrátí ho jednoduše naruby. Pravděpodobně se inspirovali ve starší kolekci Denisy Nové. Díry na tričkách mají funkci klimatizace. Kousky jako pletená vesta, svetr s jeleny nebo vločkami a šusťáková bunda do půli stehen jsou oblíbené zvláště v chladných dnech.

Nezapomínají ani na doplňky jako jsou hranaté velké brýle s černými obroučkami. Pokud svítí slunce a oni jsou zrovna venku (což se nestává často), tak mají připravené tmavé kryty na své dioptrické brýle. Nesmí chybět taška na notebooku, která v žádném případě nesmí ladit ani s botami, ani s trikem s limečkem, které dostali od maminky se slovy, ať mají alespoň něco slušného na sebe.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz