Připravte pokožku na letní slunění!

zpět

Snědé pleti se požád mnozí z nás nechtějí vzdát. A to i přes všechna varování související s nebezpečím nadměrného slunění. Každé léto znovu a znovu děláme cokoliv, jen abychom se krásně dohněda opálili. V létě se pak rádi válíme u rybníků, přehrad či na letních koupalištích a s úsměvem na tváři "chytáme bronz". Na letní opalování by ale měla vaše pokožka být dobře připravena. Pokud nevíte, jak na to, nenechte si ujít následující řádky.

Při opalování je třeba dodržovat několik důležitých zásad, jinak totiž může dojít k poškození kůže, jejímu předčasnému stárnutí, pigmentaci, vzniku kožních defektů či dokonce kožních onemocnění, z nich nejvážnější je vznik koních nádorů.

Aby byla ochrana před sluncem účinná, musí být komplexní. Řada lidí tento fakt naprosto přehlíží a ochranu kůže podceňuje, což je při nejmenším velmi riskantní, ne-li životu nebezpečné.

Ochrana zvenku
Vedle zevní ochrany pokožky pomocí všemožných krémů či mlék na opalování se v současné době stává velkým hitem také aplikace přípravků, které obsahují takzvané karotenoidy, popřípadě další antioxidanty či jiné účinné složky. Tyto přípravky se nanášejí přímo na kůži ve formě krémů, gelů, mastí apod., a umožňují záření absorbovat, odrážet a rozptylovat.

Inspirujte se na www.krasa.cz

Ochrana zevnitř
Kromě ochrany vnější existují přípravky k vnitřnímu užití. Ty naopak reagují na vliv slunečního záření, které již proniklo do pokožky. Jejich obrovskou výhodou je, že jejich působení je permanentní - připravují kůži na vliv UV záření ještě dříve, než na ni vůbec první paprsky dopadnou a pomáhají pokožce i v době kdy už není vystavena slunečnímu záření. Nepostradatelný základ přípravků k vnitřnímu užití tvoří karotenoidy, specifické pigmenty, které svým charakterem podporují bronzové opálení pokožky a fungují také jako "vychytávače" škodlivých volných radikálů.

Mezi karotenoidy patří například nám dobře známý betakaroten, lykopen nebo lutein. Poměrně velká část přípravků, které se na trhu vyskytují, obsahuje pouze samotný betakaroten, a to obvykle v obsahu 6 mg v jedné kapsli. Pokud ale chcete dosáhnout zvýšení ochrany (při intenzivním slunění), je vhodné užívat betakarotenové přípravky s obsahem až 15 mg.

Kromě karotenoidů je ale důležitý rovněž obsah dalších antioxidantů (např. vitamin C, E nebo selen), které poskytují kůži patřičnou ochranu. Díky své schopnosti neutralizovat volné radikály navíc antioxidanty působí proti nežádoucímu stárnutí pleti a předčasné tvorbě vrásek.

Velmi cenné jsou pro naši kůži také regenerační látky (např. pantenol a biotin), které jsou nepostradatelné pro obnovu správného fungování pokožky vyčerpané vystavováním na slunci.

Nejen chcete-li získat půvabné opálení, ale také pokud vám záleží na vaší pokožce, je nutné vybírat si kvalitní a komplexní ochranu. Ačkoliv nemusí jít o záležitost nejlevnější, rozhodně nešetřete!

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz