Proč jsou muži takoví?

zpět

Muži se od nás žen diametrálně liší, a to nejen fyzickým vzhledem, ale hlavně svým chováním v různých situacích a reakcemi na různé podněty, kterými nás občas vytáčejí. Každý muž ovládá řadu typických projevů, které vnímáme jako jejich nedostatky. Věřte ale, že jejich počínání má své příčiny.

Proč raději říkají Já než My?
Muži chtějí předvádět zbytek své nezávislosti. Evoluce je postavila do pozice živitele, který na svých toulkách shání potravu. Vývoj sice poskočil dopředu, ale On se i dnes cítí jako osamělý bojovník. Slůvku My se proto ve vztahu musí učit velmi pomalu.

Proč tak nezodpovědně řídí vůz?
Silnice je pro něj místem boje. Všude jsou konkurenti, kteří ho chtějí trumfnout. To si On prostě nenechá líbit a chce být lepší, ne-li vítěz. Takové reakce mu jsou dány do vínku už do doby lovu mamutů, tam totiž musel ochránit tlupu a zahnat nepřítele.

Proč přehlížejí odpadkový koš?
Je dokázáno, že muži mají tzv. tunelové vidění.
Ženy zachytí v místnosti 4x více detailů a dokáží také mnohem přesněji popisovat viděné osoby. Muži se naproti tomu více orientují na cíl. Rozeznávají jen ty věci, které jim mohou na cestě k cíli pomoci, případně je ohrozit. No uznejte, z jejich pohledu přece odpadkový koš nemůže být vůbec důležitý.

Proč jsou odborníky na všechno?
Když se do diskuse zapojí skutečný odborník, On se drží stranou. Ale jinak? Nadýchne se, otevře ústa a stane se přeborníkem v nafoukaném vychloubání. Rázem je z něj znalec vína, expert na burze a politik v jednom. Muž potřebuje mít pocit, že je všude a ve všem nejlepší. Muži si tímto jakoby značkují revír. Jejich motivací je obdiv okolí, ale především nás žen. K jejich škodě však tuto hru většinou prohlédneme, pobavený úsměv bychom si však měly schovat. Znáte přeci mužskou ješitnost, samozřejmě, že existují i malé výjimky.

Proč muži masturbují i ve šťastných vztazích?
Protože jim nehrozí selhání a úspěch je zaručen. Odbourávají tím stres a napětí. Rychle, jednoduše, nekomplikovaně. Velmi často jde jen o náhražku skutečného uspokojení, protože partnerka není právě po ruce nebo se jí nechce. Uznejte, že je to ale lepší způsob, než aby si našel milenku.

Závěr
My ženy muže milujeme, chceme s nimi žít, ale někdy je s nimi k nevydržení. Občas tedy musíme jednat takticky. Samozřejmě si ale nemyslíme, že jako ženy jsme bez chyby. Pro vyrovnaný vztah ke proto třeba notná dávka tolerance a respektu na obou frontách.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz