První souborná výstava Oldřicha Jelena

zpět

"Hieronymus Bosch je živ a zdráv, žije v Čechách pod jménem Oldřich Jelen," napsal před lety o předním českém ilustrátorovi publicista a textař Michal Horáček. A jestli jsou jeho slova trefná, nebo nadsazená? Odpovědí na tuto otázku je autorova první souborná výstava Přestože se umělec v poslední době orientuje na litografii, věnuje se především knižní ilustraci. Naposledy jeho obrázky provázely Horáčkovu knihu esejů, která vyšla pod názvem "O české krvi otců vlasti" a stala se bestsellerem. Oldřich Jelen se podílel také na podobě obalu hudebního alba Michala Horáčka a Petra Hapky "Strážce plamen", které vychází v těchto dnech. V současné době připravuje s Michalem Horáčkem další knihu, která by měla vyjít v květnu příštího roku, svazek esejů "O tajemství královny krav".
Vernisáž proběhne v kladenské Zámecké galerii dne 23. 11. v 18.00 hodin za účasti mnoha známých osobností. Výstavu zahájí rektor UMPRUM profesor Boris Jirků a její součástí bude i křest monografie Oldřicha Jelena. Jeho díla budou v galerii vystavena až do konce prosince.
Po zahájení výstavy bude následovat komponovaný pořad písničkáře, publicisty a autora cestopisů Jana Buriana s názvem "Burianova kulturní ozdravovna"

O autorovi:

OLDŘICH JELEN (1961)
Vyučil se knihařem, v roce 1984 odešel do Prahy. V letech 1989 - 1992 studoval AVU.
Od té doby se věnuje výhradně ilustraci. Svou originalitou se dostává do povědomí veřejnosti a spolupracuje s českými i zahraničními časopisy. V roce 1998 začal pracovat pro vydavatelství Albatros. V témže roce získal cenu vydavatelství za knihu Josteina Gaardera: "Haló, je tu někdo?" a o rok později obdržel Zlatou stuhu za knihu J. Gaardera: "Jako v zrcadle, jen v hádance". Vytvořil ilustrace k desítkám knih, které vyšly u nás i v zahraničí.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz