"DO LÁZNÍ NA LYŽÍCH"

zpět

Priessnitzovy lázně leží nedaleko města Jeseník v severovýchodním cípu Olomouckého kraje, malebně zasazené doprostřed horských masivů nejvyšších moravských hor. Rozlohou nepatří toto středisko k největším, zato v oboru lázeňství drží hned několik primátů! Vždyť právě jesenické Priessnitzovy lázně patří podle posledních výzkumů spolu s rakouským Bad Gasteinem a americkým Carlsbadem mezi tři destinace na světě s největším léčebným účinkem! Světově ojedinělé klima umožňuje léčit pacienty v kterémkoliv ročním období.

V blízkém okolí lázní vyvěrá na 80 léčivých pramenů, které daly před více než 150 lety vzniknout nejstaršímu vodoléčebnému ústavu na světě. Blahodárný vliv na zdraví, především na psychiku člověka, má také zdejší mikroklima, které se nápadně podobá mořskému klimatu.
Současná tvář Priessnitzových lázní - to nejsou jen ozdravné a léčebné pobyty, ale také řada tematických "balíčků" jako jsou relaxační, sportovně - turistické nebo třeba speciální manažerské programy.

Opravdovým hitem posledních "lázeňských" sezón jsou lyžařské pobyty. Lyžování a koupele či masáže se staly hitem prakticky v celé Evropě. Lyžařská centra na Ramzové, Červenohorském sedle nebo na Pradědu jsou od lázeňského areálu coby kamenem dohodil a s trochou nadsázky můžeme říci, že na lyžích bezpečně dojedeme až k masážním stolům. No vážně - posuďte sami - koho by nelákala představa uvelebit se po náročném dovádění na sněhu do perličkové koupele s přísadou aromatických olejů nebo spočinout v rukou zkušeného maséra?
Možností, jak probudit k životu unavené svaly, máte v Priessnitzových lázních hned několik. Na všední starosti hravě zapomenete v bazénu s vířivkou a protiproudem, zvlášť když před tím zakousnete nějakou místní specialitu z vyhlášené hotelové restaurace.

Trpíte-li dýchacími obtížemi - ať již chronickými nebo v důsledku rychle se měnícího prostředí - dejte jim sbohem v jedinečné solné jeskyni. Toto zařízení účinně stimuluje organismus pomocí iontů, které vznikají odpařováním z mořské soli. Sůl se tu dováží až od Černého moře. Složení soli obsahuje až dvacetkrát větší množství minerálů oproti soli kamenné, neboť obsahuje sůl z Mrtvého moře, jodobrómové soli z Polska a himálajské solné krystaly. Procedura je samozřejmě vhodná i pro děti, a proto není důvod nechávat vaše ratolesti doma!

K nápravě těla namáhaného sportem, sedavým zaměstnáním či jednostranným zatěžováním, je možné využít veškeré léčebné a diagnostické zařízení - elektroterapii, magnetoterapii, balneoterapii, relaxační masáže, aromamasáže či léčebnou tělesnou výchovu.
Účinky komplexní lázeňské péče pocítíte, jakmile vstanete do sněhobílého rána a obujete lyžařské boty. Na svahu budete patřit jistě k nejrychlejším a za rozzářené úsměvy se nemusíte stydět! Však si tuto pohádkovou péči po náročném pracovním roce určitě zasloužíte!

www.lazneJESENIK.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz