"Malé černé" - nesmrtelná kombinace půvabu a elegance

zpět

Sex-appeal, ženskost, elegance, luxus. Audrey Hepburn filmem Snídaně u Tiffanyho proslavila malé černé. Po jejím vzoru začaly ženy na celém světě nosit tyto šaty a velké černé brýle. Šaty univerzálního střihu se zrodily v hlavě návrhářské ikony Coco Chanel. Jsou nesmrtelné, univerzální, chic.

Malé černé jsou původem z Francie. Vznikly již před více než 80 lety. Většina žen ví, co v sobě pojem malé černé skrývá. Krátké jednodílné šaty z kvalitního materiálu. Ideální je splývavý nemačkavý materiál. Efektně působí látky s lesklým povrchem nebo kombinace lesku a matu. Střih šatů by měl být vyhovující naší postavě. Povolen je zajímavý výstřih. V jednoduchosti je krása a síla, proto by měly být malé černé bez přehnaných zdobných prvků.

Chybí-li v našem šatníku tyto šaty, tak bychom s tím měly něco udělat. Můžeme si je obléknout na důležitou večeři, do společnosti, na večírek či ples. Zachrání nás ve chvílích, kdy nebudeme vědět, co si máme obléci. Jejich genialita tkví v univerzálním využití. Pokud si přeci jen nemůžeme tuto záležitost dovolit a chtěly bychom styl Little Black Dress napodobit, tak musíme být velmi opatrné. Malé černé mohou být jedině černé, což vyplývá i z názvu této toaletky.

Tyto šaty jsou synonymem jednoduchého stylu. Někomu mohou připadat strohé, ale správně volené ozdoby jim dodají šmrnc. V doplňcích je síla, mohou celý outfit vyzdvihnout nebo naopak potopit. Outfit malých černých oživí doplňky v podobě květin zapletených do vlasů či decentních broží připnutých na šaty. Boty a kabelky bychom měly volit také v černé barvě, abychom se neodchylovaly od půvabu tohoto modelu. Neočekávejme však boty na jehlových podpatcích s tenkými pásečky obepínajícími kotníky. Větší šanci mají v jistém směru konzervativnější, ale zároveň výrazné boty.

Barvy nesmíme zatracovat, na ně se také dostane a příležitostí bude více, než si troufáme říci. Ale černé šatičky jsou jistotou a je na ně spolehnutí. Podle průzkumů muži milují černou. Ttřičtvrtiny dotázaných mužů se jednoznačně přiklonilo na stranu této barvy. Little Black Dress, jak je můžeme také nazvat, dokáží s postavou neuvěřitelná kouzla. Správný tvar šatů dokáže ve spojení s černou divy, umí ubrat tam, kde nás příroda obdařila více nebo naopak přidat tam, kde šetřila. Možností jak v koktejlkách vypadat sexy, přitažlivě a svůdně je více než dost.

Malé černé budou stále v kurzu. Proto neprohloupíme, když si jedny takové pořídíme i do vlastního šatníku. Můžeme je najít v kolekcích módních návrhářů, jako jsou Dior, Dolce&Gabana, Armani, Luis Vuitton, Gucci a rozhodně u Chanelu. Každý módní dům má v kolekci alespoň jedny pouzdrové černé šaty ke kolenům. Nejvíce je oceníme ve chvílích, kdy budeme bezradně stát u skříně před večírkem, na kterém bychom chtěly být hvězdou večera.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz