Rock for people 2009

zpět

Datum konání: 9.7.2009 - 12.7.2009 Hradec Králové – letiště

Osvědčené festivalové harcovníky i hlavní tahouny progresivní hudební scény získali pořadatelé letního, letos 15. ročníku festivalu Rock for People. Právě dnes zveřejnili první jména kapel, na které se mohou návštěvníci těšit. Zatím největší hvězdou jsou Placebo, kteří mají v Česku věrné a početné publikum čekající jako celý hudební svět na vydání jejich nového alba. SKA-P dokázali před několika dny s přehledem naplnit Tesla Arénu v Praze – na Rock for People se tito energií sršící Španělé vrátí po pěti letech. "Byli jsme prvním tuzemským festivalem, kde SKA-P vystoupili. Přiváželi jsme i všechny jejich související hudební projekty jako The Locos nebo No Relax. A vždy patřily k největším tahákům. Letos jsme sobě i návštěvníkům nadělili SKA-P ke kulatým narozeninám festivalu," říká Michal Thomes z pořádající společnosti Ameba Production.

Nebývalý zájem provází rovněž každý tuzemský koncert amerického hudebně-vizuálního cirkusu Gogol Bordello. Čtveřice Bloc Party se svou poslední, třetí deskou Intimacy posunula od indie-rocku k syntetičtějšímu zvuku – přesto zůstává lídrem "nové vlny s novým obsahem". Řadou remixérů vyhledávaní Freestylers pak potěší tu část návštěvníků vyhledávající zábavu a tanec bez ohledu na čistotu stylu a originalitu. Mezi 4. a 6. červencem dále na letišti v Hradci Králové vystoupí melocoreoví Ignite, punkoví drsňáci THE BOUNCING SOULS nebo skate-punkové legendy Mucky Pup. Další programové i organizační novinky budou průběžně zveřejňovány na www.rockforpeople.cz. Partnery letního Rock for People jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.

"Z česko-slovenských kapel můžeme potvrdit Visací zámek, Horkýže slíže, Sto zvířat, Wohnout, Divokýho Billa, Tleskač, Skyline nebo Vypsanou fixu. Další zvučná jména zveřejníme v druhé polovině března a počátkem dubna. A budou stát za to – vždyť letos slavíme kulaté výročí," láká dramaturg Rock for People, Petr Fořt z pořadatelské společnosti Ameba. Michal Thomes dodává: "Letošní výběr potvrzuje širší záběr. Tři dny se rozhodně nebudou nudit příznivci ska, emo, tvrdší muziky ani etnické hudby." Na festivalu letos vystoupí rekordní počet formací ze zahraničí, RfP nabídne největší koncentraci předních českých skupin a významně podpoří doprovodný program.

Závdavek pro fanoušky české hudební scény je připraven na tuto sobotu 28. února od 17.00 do KD Střelnice v Hradci Králové. Pod hlavičkou Zimního Rock for People zde vystoupí Chinaski s již novým, právoplatným členem kapely, bubeníkem Otou Petřinou, Vypsaná fixa, Sunshine, Southpaw a Fake Tapes. Vstupné je 240,- Kč (+ poplatek předprodeje v sítích Ticketstream a Ticketportal) a 290,- na místě. Na Zimním RfP bude také poslední možnost koupit lístky na letní festival za zaváděcí cenu 900,- Kč. Od 1. března budou v předprodejích za cenu 1 050,- Kč.

POTVRZENÉ KAPELY ROCK FOR PEOPLE 2009
ARCTIC MONKEYS, PLACEBO, SKA-P, BLOC PARTY, UNDERWORLD, THE KOOKS, GOGOL BORDELLO, HADOUKEN!, THERAPY?, FREESTYLERS, STATIC-X, IGNITE, THE BOUNCING SOULS, MUCKY PUP, COMEBACK KID, STRIKE ANYWHERE,
ANETA LANGEROVÁ, ATARI TERROR, BLUE EFFECT, CIRCUS PONORKA, CIRCUS PRAHA, COCOTTE MINUTE, CRASHPOINT, DARK GAMBALLE, DIVOKEJ BILL, FLERET & JARMILA ŠULÁKOVÁ, FOURTH FACE, HORKÝŽE SLÍŽE, CHINASKI, IMODIUM, MEKY ŽBIRKA, MICHAL HRŮZA, PLEXIS, PLUS MINUS, SKYLINE, SOUTHPAW, STATUS PREASENTS, STO ZVÍŘAT, SUNSHINE, ŠVIHADLO, TLESKAČ, TONY DUCHÁČEK & GARAGE, UDG, UŽ JSME DOMA & FPB, VISACÍ ZÁMEK, VYPSANÁ FIXA, WOHNOUT, X. BAUMAXA & HNĚDDÉ SMYČCE, XINDL X, X LEFT TO DIE
; www.rockforpeople.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz