Rodina

Výběr dle tématu

DětiČlánky o rodině


Článků o rodině: 163
předchozí stránkadalší stránka
Stránka: 1... 24 25 26 27 ... 28
16. října 2006 |

Jak vnímají děti rozvod svých rodičů?

Dětí z rozvedených rodin přibývá. Při nedávném průzkumu se totiž ukázalo, že v rozvedené rodině žije u nás každé páté dítě. Nemůžeme se tomu vůbec divit, když se ročně v České republice rozvede přes 40 000 manželství, a to ve věku do 35 let je mezi mužskou částí populace 40% rozvedených a mezi ženami dokonce 50%.

6. října 2006 |Děti

Děti a zdravé zoubky

Zdravá výživa, to znamená přírodní potraviny (přírodní národy nemají zkažené zuby) a hodně málo sladkého jsou nejdůležitější ochranou před kazy. Kromě toho je samozřejmě důležitá důkladná a důsledná péče o zuby která by se měla již provádět od prvního vyrostlého zoubku a o kterou by se dítěti do 6 let měli starat převážně rodiče (dítě do 6 let si není schopno samo důkladně vyčistit zoubky).

24. září 2006 |Děti

PODZIM - SEZÓNA JABLEK ZAČÍNÁ

Jablka jsou naše nejznámější a nejvýznamnější domácí ovoce. Volně rostoucí jabloně dosahují výšky 6 - 10 metrů. Existuje na 2000 kulturních odrůd jabloní. Jablka nejsou jen chutným, ale nanejvýš zdravým ovocem. Jabloně totiž svými plody poskytují lidstvu vitamíny a další živiny.

5. září 2006 |Děti

Děti a poruchy spánku

Špatný nebo neklidný spánek je často následek rozčilujících denních zážitků, které bývají v noci ještě zpracovány. Nebo příliš napínavých příběhů na dobrou noc či jiných nezpracovaných událostí, které vedou ke strachům a starostem dětí.

13. srpna 2006 |Děti

Popáleniny u dětí

Popáleniny může způsobit slunce, oheň, horké plotýnky u sporáku, fén na vlasy, vařicí voda nebo horká pára, elektrický proud. Pro ošetření je velmi důležité, aby rodiče správně odhadli stupeň popálení. Popáleniny prvního stupně mají příznaky: zčervenání kůže s bolestmi v popáleném místě, jsou to například popáleniny od slunce.

7. srpna 2006 |Děti

Horečka jako léčebná reakce

Naše tělesná a duševní výkonnost závisí na tělesné teplotě, jejíž optimum je kolem 37, 0 st. C. Je-li nám zima a musíme vyrábět teplo nebo se potíme, abychom teplo vydali, nemůžeme soustředěně myslet a jednat. Teplo ovlivňuje i průběh látkové výměny v těle. Tak záleží na tělesné teplotě, jestli něco proudí nebo stagnuje a ukládá se a jestli něco spálíme a vyloučíme.

Článků o rodině: 163
předchozí stránkadalší stránka
Stránka: 1... 24 25 26 27 ... 28

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz