Rodina

Výběr dle tématu

DětiČlánky o rodině


Článků o rodině: 163
předchozí stránkadalší stránka
Stránka: 1... 24 25 26 27 ... 28
29. července 2006 |Články o rodině

Štípnutí hmyzem

Klíšťata se ráda drží na vlhkých loukách, v keřích a na krajích lesa. Zakousnou se do kůže dítěte a nasají se krve. Zpočátku jsou jen pár milimetrů velká. Nasátou krví dosáhnou maximální velikosti zhruba jeden centimetr a pak sama od sebe odpadnou. Jsou, ale velmi nebezpečnými nositeli původce lymské boreliózy nebo klíšťové encefalitidy.

26. července 2006 |Děti

Úpal u dětí

Úpal je následek nashromáždění tepla v těle. Dojde k tou, když je tělo vystaveno velkému vedru, aniž by se nahradila tekutina, kterou vypotilo. Úpal popřípadě úžeh se může vyskytnout úplně náhle nebo také po delším čase někdy dokonce teprve v průběhu několika dní. Obzvlášť děti, které nejsou na vedro zvyklé, a potom náhle přijdou do velkého horka (dovolená na jihu) jsou ohrožené, když se namáhají a příliš málo pojí.

15. května 2006 |Děti

Cukr a děti

Děti si sladkou chuť oblíbily již jako kojenci. Mateřské mléko má opravdu dosti sladkou chuť. Pravděpodobně to souvisí s příjemným pocitem při sání mateřského mléka. Určitý pocit bezpečí v mámině náručí tento psychický moment ještě posiluje. Postupně i s přibývajícím věkem je obliba sladkých pokrmů silně svázána s psychologií dítěte.

25. dubna 2006 |Děti

Výživa dítěte v raném věku

Děťátko do 6. měsíce věku jenom kojíme. Pokud má některá maminka pocit, že děťátku mléko nestačí, může začít kolem pátého měsíce života dítě pomalu přikrmovat tkvz. Lžičkovou výživou. Ale to vůbec neznamená, že by se mělo přestat s kojením, to by mělo přetrvávat až do dvou let věku dítěte.

19. dubna 2006 |Děti

Kojení

Mateřské mléko je tou nejlepší výživou pro miminko. Obsahuje všechno co je důležité pro růst miminka, a pro jeho správný vývoj. Toto mléko je nejlepší ochranou a v tomto jediném období je prostě nenahraditelné. Proto také kojení je a vždycky bude to nejsprávnější, co může matka pro své dítě udělat.

7. února 2006 |Móda

Supertipy na valentýnské dárky

Ne každý se spokojí s přáníčkem nebo kytičkou, a proto přinášíme další řadu zajímavých tipů na nákup dárku pro vaše milé.


Článků o rodině: 163
předchozí stránkadalší stránka
Stránka: 1... 24 25 26 27 ... 28

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz