Roztřepené konečky vlasů dokážou zničit celý účes!

zpět

Asi není na světě člověka, který by chtěl mít ošklivé, zničené a unaveně vypadající vlasy. Proto také chodíme pravidelně ke kadeřníkovi, a pokud už si odpustíme vymoženosti jako je důmyslný sestřih či barva, zastřižení konečků podstupujeme snad všichni. A je taky proč…

Jsou to právě konečky, které jsou ze všech částí vlasů nejcitlivější. Málokdo ví, že vlas jako takový je mrtvé vlákno, které v průběhu svého růstu již není dále vyživováno. Proto je třeba věnovat vlasům patřičnou péči, a oblasti konečků zvláště, neboť jsou to právě ony, které přicházejí do kontaktu s oděvem, třou se o něj a tedy i více poškozují. Nejprve je zasažen jen povrch vlasů, když se ale poruší ochranný obal, vlas je narušen a začíná se ničit i zevnitř. Vzniklý problém však má své řešení – konečky prostě ustřihněte!

Roztřepené konečky vlasů není možné nijak zacelit (ačkoliv některé kondicionéry slibují odstranění roztřepených konečků, ve skutečnosti je jen dočasně – do dalšího umytí – slepí k sobě), a proto je nutné je prostě ustřihnout. Ačkoliv to zní velmi jednoduše a banálně, není úplně od věci nechat si i konečky zastřihnout v kadeřnickém salóně.

Domácí pokusy s nůžkami na papír pro vlasy nejsou příliš vhodné.

Pokud jde o interval, ideální je nechávat si konečky vlasů zastřihnout přibližně každých šest týdnů. Při pravidelném stříhání předejdete viditelnému poškození konečků i bez velkých útrat za regenerační kůry, balzámy a podobně.

A jeden mýtus na konec: Čím častěji si vlasy stříháte, tím rychleji rostou? Vůbec ne! Rychlost růstu vlasů je dána geneticky, přičemž průměr činí přibližně třináct milimetrů za měsíc. Stejně tak i počet vlasových papil je vrozen, takže stříháním si nepřilepšíte, ani nepohoršíte. Stejné je to také se sílou vlasů – zóna růstu leží hluboko v pokožce hlavy, stříháním tedy sílu vlasů rozhodně nezvýšíte, pouze můžete opticky změnit dojem vlasů – pokud se zbavíte zesláblých a roztřepených konců, účes se zdá hustší a zdravější

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz