Rychlá proměna interiéru?

zpět

Tzv. předsevzetí si lidé dávají na Nový rok. Slibují si většinou nesplnitelné, ale vzhledem k silvestrovské euforii je to pochopitelné. A o novém bydlení, o jeho rekonstrukci, proměně a nebo "jen" oživení se nejčastěji přemýšlí koncem zimy. Zcela záměrně přitom používáme slovo "přemýšlí", protože od slov k činům bývá ledaskdy velmi daleko a často je na vině obyčejný strach z přílišné náročnosti či velikosti úkolu. Přitom někdy stačí opravdu jen málo, např. změnit barvu stěn, světelné podmínky a nebo přeskupit nábytek.

Barvy stěn
Zásadním činitelem oné atmosféry, kterou vnímáme při vstupu do jakéhokoliv interiéru, je světlo a potažmo tedy barva, přičemž největší barevné plochy pochopitelně představují stěny. Bílá, která je nejběžnější, je zároveň neutrální a současně studená, ale hlavně je schopna vytvořit pozadí.

Zejména tmavé barvy stěn jsou náročné na sladění s okolím, ale pokud se to podaří, efekt je výrazný.

Lampa nemusí vydávat jen zajímavé světlo, ale může také zajímavě vypadat.

Spojit kuchyň s obývacím pokojem je řešení nabízející vznik nového velkého prostoru a pracovat se dá i barvami, přičemž tmavé odstíny jsou pochopitelně vhodné do velkoryseji pojaté dispozice.

Sladit dohromady dvě výrazné barvy a jednu barvu neutrální, je již kompozice vyžadující minimálně nějakou základní rozvahu před tím, než někdo vezme štětku a barvu do ruky.

Ona "čistota" bílých stěn je přirozeně také výzvou při velmi jemném zacházení s osvětlováním místnosti třeba jen s využitím odrazových ploch z tmavšího dřeva jako materiálu polic.

Nejčastěji volenou barvou stěn je bílá, která neutrálním pozadím pro jakkoliv řešený interiér. Zároveň nechá vyniknout každému detailu, např. dekorativnímu panelu v syté barvě.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz