Sbohem barvy, vítej šedá

zpět

Mezi bohatou černou a puritánskou bílou leží šedá, směs obou barev. Ti, kdo sledují trendy a barvy věří, že dnešní zaměření na nevinnou, rafinovanou a uhlazenou šedou je reakce na dlouhou vládu neformálního oblečení definovanou obyčejnými džíny. Tato odpověď spotřebitelů je jakýmsi hladem po konzervativnějším, elegantnějším a formálním oblečením. Dokonale zpracovaným, ale pořád s jakýmsi nápadem a lehčím oživením.

Zkusme alespoň na tuto zimu odložit džíny a obléct se do sofistikovanějšího oblečení. I světoví návrháři se pro tentokrát rozloučili s obyčejným tričkem a modrými klasickými džínsy, objevily se jen výjimečně, pojďme je v tom i my napodobit. Do této doby vládla oblečení černá a bílá, na šedou se zapomínalo, šedá už není myší barva. Perfektně střižené šaty nebo kabát ji dokážou přeměnit v královskou barvu.

Hlavní barvou je šedá v různých odstínech. Může jít až od tmavé, která nese nyance černé barvy a může se přiblížit až ke stříbrné. Stříbrné a šedivé doplňky nejsou výjimkou. Stojí za to zmínit například luxusní kabelky a kolekci s dotekem 40. let od Christiana Diora, Donatella Versace, která předvedla sebevědomou ženu a jejíž kolekce se podle kritiků povedla mnohonásobně více než ta letní.

Vždy minimalistický Calvin Klein, který si liboval v šedých barvách odjakživa. Nebo takový Michael Kors, kterému se snad jako jednomu z mála, povedlo dokonale zkombinovat šedou barvu a rozzářit ji a neponechat v její čisté podobě. Pracuje s paletou barev, používá jak neutrální béžovou, krémovou a stříbrnou, tak i zářivou oranžovou, žlutou, pronikavou modrou.

Právě zářivé barvy vypadají k celkem mdlé, šedivé přímo úžasně. Šedivou návrháři s oblibou kombinují s černou nebo jinými tóny šedivé, pěkného výsledku docílí i zajímavým střihem. Pokud ale nejste blondýna nebo zrzka, výsledek může působit až moc temně a pracovně. Pokud už nechcete k šedivé barvě obléct nic výrazného, dopřejte si alespoň kabelku, která hýří barvami. Šedá prostě potřebuje kontrastní barvy. Pracovní vzhled se dá zjemnit i pastelovými barvami, které nejsou k šedivé vůbec špatné, některým nevýrazným typům ale mohou uškodit, poté by se mělo přidat na líčení nebo znovu na doplňcích. Nebo naopak, jestli není šedivá barva to pravé pro vás, zkuste si vzít šedé doplňky.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz