Sexuální vitalita vypovídá o mužském zdraví

zpět

Za mužskými problémy v sexuálním životě se mohou skrývat závažná onemocnění nebo duševní poruchy. Právě o potížích s erekcí a souvisejících zdravotních problémech dnes informovalo Fórum sexuální vitality. To se věnuje osvětě v oblasti sexuálních dysfunkcí a jejich léčby.

"Sexuální život a celkový zdravotní stav jsou u muže spojité nádoby. Každý týden vyslovuji kvůli poruchám erekce podezření například na vysoký tlak u několika pacientů," řekl sexuolog a psychiatr MUDr. Ondřej Trojan, člen Fóra sexuální vitality. "S jistou nadsázkou tedy můžeme poruchám erekce poděkovat. Mohou signalizovat i tak vážné choroby jako diabetes, rakovinu prostaty, roztroušenou sklerózu nebo dříve nepoznanou depresivní či úzkostnou poruchu," doplnil Trojan.

Podle předsedy Fóra sexuální vitality, Mgr. Josefa Hníka, jsou však problémy v sexuální oblasti stále podceňovány, a to nejen samotnými muži, ale i lékaři. "Muži s vyhledáním odborné pomoci otálejí i několik let a do ordinace nakonec přijde jen každý desátý. Stejně tak většina lékařů nepovažuje poruchy erekce za významný problém a jen v pětině případů o něm při návštěvě pacienta v ordinaci aktivně hovoří. Změnit tento přístup je jedním z cílů Fóra sexuální vitality," uvedl Hník.

Erektilní dysfunkce patří mezi nejčastější sexuální poruchy. Celosvětově jí trpí více než 100 milionů mužů. V České republice je to kolem 800 tisíc mužů ve věku 35 až 65 let a jejich počet se každým rokem zvyšuje zhruba o 40 tisíc. Potíže s erekcí má 75 procent diabetiků, 68 procent mužů s vysokým krevním tlakem nebo 56 procent mužů s ischemickou chorobou srdeční. Muži s těžkou depresí mají potíže s erekcí dokonce až v 90 procentech případů.

Autor: Fórum sexuální vitality
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz