Shakespearovské slavnosti jsou československé

zpět

Jan Tříska, který před pěti lety nadchl návštěvníky Letních shakesperovských slavností svým králem Learem, se na tuto významnou divadelní akci vrací coby otrok Kaliban. Shakespearovu Bouři, jejíž premiérou 21. června agentura Schok letošní slavnosti zahájila, režisér Jakub Korčák obsadil i dalšími vynikajícími interprety.

Prospera budou například vystupovat tři špičkoví slovenští herci - Dušan Jamrich, Emil Horváth a Martin Huba. Z dalších účinkujících jmenujme alespoň Antonii Talackovou z ND Brno, Zuzanu Kajnarovou, Ondřeje Pavelku, Pavla Kikinčuka, Filipa Čapku či René Přibila. Bouře se bude v prostorách Nejvyššího purkrabství Pražského hradu hrát do konce července, pak ji zde vystřídá komedie Jak se vám líbí s Emilem Horváthem, tentokrát ovšem v pozici režiséra. Obě hlavní role - staršího vévodu a jeho bratra Frederika, který svého sourozence poslal do vyhnanství - ztvární Marián Labuda. V ženských rolích se setkáme se Soňou a Zuzanou Norisovými a s Danicou Jurčovou. Po této druhé premiérové inscenaci bude od 17. srpna do 14. září na Hradě nasazen již dříve úspěšně uváděný Othello s Michalem Dlouhým a Lucii Vondráčkovou.

Letošní novinkou pražské části Shakespearovských slavností je produkce na další scéně - Hudební fakultě AMU v Lichtenštejnském paláci. Zde bude kromě pěti představení Bouře v závěru srpna uváděn od 7. do 21. července Kupec benátský s Bolkem Polívkou a jeho dcerou Annou. Toho pak do 7. srpna vystřídá Večer tříkrálový s Miroslavem Táborským a Lindou Rybovou.

Brněnský Špilberk hostí Shakespearovské slavnosti od 23. července do 8. srpna s inscenacemi Kupce benátského, Othella a Bouře. Na Bratislavském hradě pak budou moci návštěvníci slavností zhlédnout od 1. července do 21. července Sen noci svatojánské (s Oldřichem Víznerem a Sabinou Laurinovou v rolích Oberona a Titanie), od 29. do 31. července Jak se vám líbí, od 2. do 5. srpna Othella a od 10. do 14. srpna Bouři.

Vstupenky i bližší informace o programu lze získat v síti Ticketpro a na internetové adrese www.shakespeare.cz.

Zdroj: www.rozhlas.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz