Signal Festival 2016

zpět

Praha po setmění na čtyři říjnové dny ožije světlem! Festival videomappingu a světelného umění Signal počtvrté rozsvítí v říjnu historické centrum Prahy. Přehlídka nových technologií oživí Staroměstské náměstí, palác U hybernů, Ovocný trh nebo třeba Kampu.

Signal je mezinárodní festival světla, který se odehrává ve veřejném prostoru historického centra Prahy. První ročník nabídl vice než 30 světelných instalací a během 4 večerů jej navštívilo 250 000 diváků. Festival láká desetitisíce návštěvníků do ulic metropole na venkovní světelné instalace a video-mappingové show na místech jako je Tančící dům, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Ludmily, Karlův most, Museum Kampa, Petřinská rozhledna či Metronom, Střelecký ostrov, Klementinum nebo náměstí Míru. Druhý ročník toto překonal.

Oproti loňsku se návštěvníci mohou těšit na řadu interaktivních projektů, do kterých se budou moci sami zapojit. Chybět nebudou ani dech beroucí videomappingy na fasádách významných pražských budov jako kostel sv. Ludmily, Michnův palác či nově Městská knihovna a palác Kinských na Staroměstském náměstí.

Svá světelná umělecká díla připravuje mnoho zahraničních autorů doslova z celého světa, od Austrálie přes Jižní Koreu a Turecko až po Francii, Španělsko nebo Finsko. Například americká umělkyně Jen Lewin přiveze do Prahy hravý projekt The Pool. Instalace svítících stupínků, které mění barvy podle toho, jak se po nich návštěvníci pohybují, už zabodovala v Sydney nebo Singapuru. Její pražská premiéra tak dozajista bude svátkem pro každého, kdo si rád hraje se světlem.

Festival samozřejmě představí světelné instalace i od českých umělců, mezi nimiž nebudou chybět například Petr Nikl, Richard Loskot, Floex, Black Division, David Černý a mnozí další.

Kdy:
13.-16.10.2016

Zahájení:
Signal festival 2015 se uskuteční ve dnech 13. – 16. října opět v centru české metropole za podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Současné audiovizuální umění opět rozpulsuje na čtyři večery historické centrum Prahy. Své instalace předvede řada umělců ze zahraničí, ale také například významní čeští umělci jako David Černý nebo Petr Nikl. Festival světla SIGNAL promění veřejný prostor hlavního města v zářící galerii a i letos je pro všechny zdarma.

Kde:
Tančící dům, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Ludmily, Karlův most, Museum Kampa, Petřinská rozhledna či Metronom, Střelecký ostrov, Klementinum nebo náměstí Míru, Staroměstské náměstí, palác U hybernů, Ovocný trh, Kampa.

Vstupné:
Zdarma. Stačí si jen za 40 Kč zakoupit festivalového průvodce, kde je jsou pohromadě potřebné informace k plnohodnotnému signálnímu zážitku. Můžete si zároveň vytipovat zajímavé doprovodné akce.

Místa, kde lze průvodce zakoupit:
Prodejní centra Pražské informační služby:
- Turistické informační centrum – Malostranská mostecká věž
- Turistické informační centrum – Rytířská
- Turistické informační centrum – Staroměstská radnice
- Muzeum Karlova mostu

Lokace festivalových infopointů:
- Hořejší nábřeží (u instalace Signal Raw Art Wrestling)
- Ovocný trh (u instalace Velké spektrum)
- Mariánské náměstí (u videomappingu Out of Place)
- Náměstí Jana Palacha (u interaktivní instalace Crystallation)
- Náměstí Míru (u videomappingu Evoluce)
- Park Kampa (u interaktivní instalace The Pool)
- Rašínovo nábřeží (u autobusu projektu Plzeň 2015)
- Střelecký ostrov (u instalace Light Barrier)
- Tyršův dům (u videomappingu E:Merge)
- Zítkovy sady (u instalace Cyclique)

Více informací:
www.signalfestival.com

alt. text
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz