Signal Festival 2018

zpět

Nevíte, jaké novinky přináší letošní ročník a jaké instalace můžete navštívit? Čtěte dále!

Slavnostní zahájení
Celý festival začne ve čtvrtek 11. října v 19:00 slavnostním zahájením na Karlínském náměstí. Kromě úvodní řeči se můžete těšit na první mappingovou projekci na kostele sv. Cyrila a Metoděje. Zahájením vás provede herečka Martha Issová.

Nová trasa povede Karlínem
Karlínská trasa je největší novinkou letošního ročníku Signal Festivalu, kam jsme přesunuli i 3D videomapping. Stačí si zakoupit 3D brýle na místě konání — Kasárna Karlín — a užít si velkolepou jízdu v režii baskických Hotaru Visual Guerrilla. Ti vám v rámci svého díla s názvem Biofilms přiblíží koncept využití mikroorganismů jako základu stavebních materiálů. Na Karlínském náměstí jsem pro vás nachystali site-specific instalaci Future Ruins pojednávající o historii tajemné zahrady. Toto dílo od Romaina Tardyho kombinuje digitální projekci na kostel sv. Cyrila a Metoděje s dvanácti světelnými sochami.

Centrum a Vinohrady ve světle Signal Festivalu
V rámci tras Centrum a Vinohrady vám představíme především tvorbu předních českých umělců, jako jsou Ivan Kafka, Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein, Michal Škapa a další. Prostor dáme taktéž mladým nadějným tvůrcům, uvidíte například instalace Tomáše Dymeše, studia _STROY, či Tomáše Ullricha a Iva Loudy. Můžete se samozřejmě těšit na oblíbený videomapping na náměstí Míru, v rámci kterého vám němečtí Ruestungsschmie.de promítnou příběh o minulosti, současnosti a budoucnosti.

Vnitřní instalace v inspirativních prostorách
Preferujete-li komornější atmosféru, doporučujeme vydat se do naší Galerijní zóny. Ocitnete se například v gravitačním poli černé díry či v epicentru silné bouřky. Švýcarský umělec světového formátu Zimoun představí svůj unikátní koncept tvorby, ve které kombinuje mechanické součástky s předměty běžného užívání. Jeho instalaci můžete vidět v karlínské Hauch Gallery. Vstupenku, která vás opravňuje ke vstupu do všech pěti prostor v rámci této zóny, si můžete zakoupit již dnes za zvýhodněnou cenu, stačí kliknout sem.

Tip
Pokud vás zajímá, jak může vypadat spojení varhan se světelnou kinetickou instalací, rozhodně nepromeškejte společný projekt SIGNAL festivalu a Strun podzimu s názvem Organik. Vstupenky si můžete zakoupit již nyní na tyto termíny 11.10., 12.10. a 13.10.

Buďte v obraze se SIGNAL aplikací
Vše potřebné najdete ve festivalové aplikaci, kterou si můžete stáhnout zde (iOS) a zde (Android). Kromě popisu jednotlivých instalací a užitečných informací naleznete v této aplikaci i mapu s navigací, která vám usnadní přesun po festivalových trasách.

Kde:
Tančící dům, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Ludmily, Karlův most, Museum Kampa, Petřinská rozhledna či Metronom, Střelecký ostrov, Klementinum nebo náměstí Míru, Staroměstské náměstí, palác U hybernů, Ovocný trh, Kampa.

Vstupné:
Zdarma. Stačí si jen za 40 Kč zakoupit festivalového průvodce, kde je jsou pohromadě potřebné informace k plnohodnotnému signálnímu zážitku. Můžete si zároveň vytipovat zajímavé doprovodné akce.

Místa, kde lze průvodce zakoupit:
Prodejní centra Pražské informační služby:
- Turistické informační centrum – Malostranská mostecká věž
- Turistické informační centrum – Rytířská
- Turistické informační centrum – Staroměstská radnice
- Muzeum Karlova mostu

Více informací:
www.signalfestival.com
www.medium.com

alt. textvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz