Skoncujte jednou provždy s mastnými vlasy!

zpět

S letními dny některé z nás začíná děsit noční můra jménem Mastné vlasy! Znáte to, umyjete si je, s pocitem svěžesti a plná sebevědomí vyjdete ven, ale za chvilku jsou vlasy zase v pramíncích, lepí se na sebe a vypadají příšerně. Vlivem horka totiž pokožka produkuje více tuku. Ale co s tím?

Každé ráno vstáváte s krásnými, lehkými vlasy, ale během dne se bohužel vaše ranní chlouba mění v noční můru a nevíte, jak jen vše zamaskovat? Pokud patříte mezi ty, kterým příroda bohužel nadělila více se mastící vlasy, nedá se dělat nic jiného, než se tomu holt přizpůsobit.

Začít byste měla především střihem . Krásné dlouhé kadeře si s vaším handicapem prostě dovolit nemůžete.

Je třeba volit spíše kratší sestřihy, které se snadno a rychle umývají. Nejlepší volbou jsou vzdušné účesy, díky kterým vlasy nejsou zplihlé a tudíž se ani tolik nemastí. Redukovat tvorbu mazu napomáhá i barvení či slabá trvalá. Světlejší barva vlasů pak dělá účes napohled objemnější a odvádí pozornost od případného mastného lesku.

Pokud si myslíte, že se mastných vlysů zbavíte tím, že je budete mýt co nejčastěji, musím vás vyvést z omylu. Neustálé mytí není zrovna nejlepším receptem. Narušuje totiž kyselý ochranný obal a chybějící tukové látky se produkují daleko rychleji. Pro mastný typ vlasů je vhodné použít šampony s neutrálním nebo kyselým pH. Při mytí je také třeba dbát na jemné zacházení, šampon vtírat zlehka do vlasů, vlasy s šamponem nedrbat a při oplachování nepoužívat horkou vodu – to vše dráždí vlasovou pokožku a aktivuje mazové žlázky. Nejvhodnější je pak lehký kondicionér, který se neoplachuje, a jenž udrží vlasy vzdušné a lehké.

Po umytí je nejlepší nechat vlasy volně proschnout. Rozhodně není vhodné drhnout vlasy froté ručníkem či používat hrubé kovové kartáče, tím se jen opět podráždí mazové žlázky. Vhodné jsou hřebeny z přírodního materiálu a se zaoblenými zuby. Dobré kartáče nesmí v žádném případě škrábat. Ještě vhodnější než kartáče jsou pak obyčejné hřebeny s řídkými zuby. Důležitá je zásada – kartáč umýváme zároveň s vlasy, jinak se okamžitě dostanou zpátky do čerstvě umytých vlasů tuky a nečistoty.

Může však nastat i situace, kdy prostě není na mytí vlasů čas, ale nutně potřebujete, aby vypadaly skvěle. Není třeba si pořizovat žádnou paruku! Právě pro tyto případy existuje takzvaný „suchý šampon“. Ve skutečnosti nejde o šampon, ale vlastně o pudr, který z vlasů jednoduše vysaje všechny tuky. Slabou vrstvu naneseme nebo nasypeme na vlasy a pokožku, lehce vmasírujeme a vyčešeme. Účes je pak sice mírně matný, ale vypadá rozhodně lépe než mastný.

Kvalitu vlasů můžete změnit, pokud přizpůsobíte svůj životní styl. Dodržování zásad správné životosprávy prospívá nejen zdraví organismu, ale také růstu zdravých a krásných vlasů. Důležitá je také úprava stravy – je potřebné omezit příjem tuků, soli, koření a cukru. Na vlasy blahodárně působí pohyb na čerstvém vzduchu, dostatečný příjem vitaminu B6 a vitaminů A a E, které jsou důležité pro růst zdravých vlasů.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz