Sluneční pomsta - roztřepené konečky

zpět

Léto nepřináší jen radovánky, ale i starosti. Pečlivě pečujeme o svoji pokožku a tak trochu zapomínáme na naši kštici. Letní vychytávky budete mít v malíčku a také zatočíte s roztřepenými konečky. To vše po přečtení našeho článku.

Slunce, slaná voda, smog a prach. Tyto faktory a ještě mnohé další působí na strukturu vlasu a dochází k roztřepení jeho konečku. Během letních měsíců, kdy je sluneční záření intenzivnější, používejte speciální "sluneční řady" svých oblíbených vlasových přípravků. Lze je běžně koupit v drogeriích nebo objednat přes internet. Pokud hodláte investovat vyšší částku, navštivte kadeřnické salony. Vyškolený odborník zhodnotí kvalitu vlasu a navrhne vám péči na míru.

Při pobytu u moře si chraňte pokožku hlavy kloboukem nebo čepicí. Určitě jste si již všimla, jak sluníčko zesvětlí původní barvu kštice. Světlé pramínky jsou fajn, ale představte si, jak dostaly vlasy zabrat! Po každém koupání v moři si je vypláchněte sladkou vodou a netřete ručníkem. Zbytečně by se narušil povrch vlasu.

Horký vzduch i vlhko narušují vlasovou strukturu, nepoužívejte proto fény příliš často. Nechte vlasy volně uschnout třeba během noci. Fénovat začínejte studeným vzduchem a ve finále přepněte na teplý. Snažte se udržet vzdálenost mezi fénem a vlasy zhruba 15 cm. Používejte kondicionéry, odstávající šupinky se k vlasu zpět přimknou a vlhkost zůstane uvnitř.

Pečlivě vymývejte zbytky stylingových přípravků, které zbytečně zatěžují. Vlasy si umývejte vlažnou vodou a šampon naneste dvakrát. Z dokonale vymytých vlasů stéká průzračně čistá voda. Na podpoření lesku zakončete oplachování proudem studené vody.

Jednou do měsíce si udělejte výživnou masku: Zahřejte olivový olej, přidejte pár kapek citronu a celou směs aplikujte na vlasy. Potravinářskou fólií obalte kštici a pro "zateplení" použijte froté ručník. Nechte 20 minut působit. Vlasy budou nádherné lesklé.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz