Smoothie a freshe s moringou

zpět

Mixované koktejly z ovoce, zeleniny a dalších přísad zaznamenávají v posledních letech obrovský nárůst v oblibě, rozšiřují se fresh bary, kde si ovocno-zeleninové šťávy, freshe a smoothie můžete snadno a rychle zakoupit.

Co je ještě radostnější - „smoothie makery“, tedy přístroje na vytváření freshů a smoothie, jsou za pár sto korun dostupné i pro běžné použití v domácnosti. Smoothie makery jsou skladné, nezaberou tedy moc místa a osobně vidím výhodu v tom, že za prvé v nádobě (láhvi), ve které si fresh či smoothie připravujete, tak ji můžete z nástavce smoothie makeru jednoduchým pohybem odšroubovat, zavřít víčkem a s lahví plnou smoothie můžete odejít z domova a nemusíte si smoothie nikam přelévat.

Druhou výhodou je to, že smoothie makery umixují i slupky (například jablko či hrušku nemusíte okrajovat) nebo ořechy, semínka či vločky… Třetí výhodou se jeví, že některé smoothie makery mají třeba i dvě velikosti lahví, tudíž si můžete vzít smoothie jak malé (které nahradí jednu svačinu) nebo smoothie větší (které nahradí například dvě svačiny nebo pokryje potřebu většího jídla – záleží na složení smoothie).

Ráda bych Vám předala 4 recepty na freshe a smoothie, které budou připraveny z ovoce, zeleniny, ořechů, semínek, vloček, sirupů a sušených listů moringy olejodárné, která díky přírodnímu růstovému hormonu „zeatinu“ znásobuje využitelnost živin pro tělo (účinek vitamínů, minerálů a antioxidantů z použitých ingrediencí se zesílí).

Než se pustíme do samotné přípravy receptů, ještě Vám osvětlím, v čem osobně vnímám rozdíl mezi šťávou, freshem a smoothie.

Ovocná, zeleninová či ovocno-zeleninová šťáva – čerstvě lisovaná šťáva z ovoce a zeleniny, avšak zbavená většiny obsahu dužiny, zrníček a slupek

Ovocný, zeleninový či ovocno-zeleninový fresh – čerstvá šťáva z ovoce a zeleniny připravená z celých kusů ovoce či zeleniny, ve freshi tedy zůstanou rozmixované i slupky, zrníčka a dužina

Smoothie
– krom mixovaného ovoce či zeleniny můžete do smoothie přidat i mléčné výrobky (mléko, jogurty, zakysaná mléka, tvaroh), rostlinná mléka (sójové, mandlové, rýžové, quinoové, kokosové…), ořechy, semínka, vločky, otruby, klíčky (vojtěšku, řeřichu, …), kapku rostlinných olejů pro rozpustnost vitamínů, skořici, perníkové koření, vanilku, karob, kakao a další a další ingredience.

A jaké freshe a smoothie určitě stojí za vyzkoušení nejen pro chuťové vlastnosti, ale i pro zdravotní účinky?

„Na podporu trávení“
1/2 ks předvařené červené řepy
1 hruška
1 banán
špetka skořice
2 g sušených listů z moringy olejodárné
dle potřeby doředit vodou

„Zelený fresh“
1/2 kiwi
1 banán
1/4 dužiny avokáda
hrst čerstvých špenátových listů
2 g sušených listů z moringy olejodárné
dle potřeby doředit vodou

„Super imunita“
200 ml mandlového mléka
1 kaki
4 jahody
3 lžíce borůvek
hrst malin
zarovnaná kávová lžička hořkého kakaa
2 g sušených listů z moringy olejodárné

„Restart smoothie“
1 polévková lžíce směsi nepražených a nesolených ořechů (mandle, kešu, vlašské, lískové, para…)
1 polévková lžíce klíčků (například vojtěška, řeřicha či mungo fazole)
1 kávová lžička ovesných otrub
1 jablko (i se slupkou) – nakrájené na malé kousky
1 banán
lžička javorového sirupu
2 g sušených listů z moringy olejodárné
dle potřeby doředit vodou

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz