Sněhové království 2013 na Pustevnách

zpět

V Beskydských Pustevnách každoročně v lednu probíhá mezinárodní sochařské sympozium Sněhové království, při kterém můžete pozorovat profesionální výtvarníky přímo při práci a nebo se pak pokochat až výslednými sochami.

Zajímavosti:
Díky velkokapacitnímu stanu a výrobě ledu v mrazírnách je sympózium nezávislé na počasí. Sněhové sochy budou vytvářet až čtyřčlenné týmy ze sněhových válců o průměru tři metry, tři metry budou měřit i na výšku, vážit budou 11 tun. Ledové sochy se budou tvořit z 20 kusů ledových bloků o celkové hmotnosti až 1000 kilogramů. Pracovat s nimi budou dvoučlenné týmy.

Doprovodný program:
O obou víkendech bude kromě soch k vidění i program na podiu se soutěžemi pro děti, kterým budou provázet moderátoři rádia Čas. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení. Sněhové království je vyhledávanou akcí. Pravidelně se jí účastní více než 30 výtvarníků, Pustevny díky symposiu navštíví kolem deseti tisíc lidí.

Kdy:
od 10.1. - 20.1.2013

Sobota 19.1. – finální soutěž škol 9:00 – 16:00, celý den moderovaný program Rádia Čas s hudbou, tanečními vystoupeními, rozhovory, soutěžemi pro děti či karaoke show

Neděle 20.1. – výstava soch 10:00 – 16:00, celý den moderovaný program Rádia Čas s hudbou, tanečními vystoupeními, rozhovory, soutěžemi pro děti či karaoke show

Kde:
Pustevny v Beskydech

Vstupné:
Zdarma

Více informací:
www.kudyznudy.cz






vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujeme



provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz