Sněhové království v Beskydech 2015

zpět

Magická atmosféra nově přicházejícího roku se pravidelně přenáší i na poetické místo Beskyd, kde se v prvních lednových dnech koná oblíbené mezinárodní sochařské sympozium „Sněhové království“. 17. ročník akce proběhne od 17. ledna do 1. února. Nově se akce koná v Rožnově pod Radhoštěm.

Sněhové království se uskuteční nově v Rožnově pod Radhoštěm v Beskydech. Z desítek obřích ledových a sněhových bloků o hmotnosti několika stovek kilogramů se skupiny profesionálů i nadšených amatérů pokouší vytesat monumentální ledové i sněhové sochy. Sněhové a ledové válce jsou za pomoci nejmodernější techniky s dostatečným předstihem přepraveny na místo konání akce, čímž je zabezpečena nezávislost celého podniku na rozmarech počasí.

Díky velkokapacitnímu stanu a výrobě ledu v mrazírnách je sympózium nezávislé na počasí. Sněhové sochy budou vytvářet až čtyřčlenné týmy ze sněhových válců o průměru tři metry, tři metry budou měřit i na výšku, vážit budou 11 tun. Ledové sochy se budou tvořit z 20 kusů ledových bloků o celkové hmotnosti až 1000 kilogramů. Pracovat s nimi budou dvoučlenné týmy.

Během několika dnů můžete pozorovat umělce při práci, jejíž kvalitu následně ohodnotí odborná porota. Zajímavostí posledních ročníků je i speciální sekce určená pro základní a umělecké školy, jejichž žáci zde též mohou porovnat své umění. Samozřejmostí celého „Sněhové království“ je pak dostatečně zajištěné občerstvení pro tvůrce i návštěvníky. Pro nejmenší diváky bude připraven i bohatý doplňkový program (taneční vystoupení, rozhovory s tvůrci, soutěže pro děti, karaoke show či moderovaný programu s hudebním doprovodem), který zahřeje i ty nejkřehčí diváky.

V prvním – hlavním sochařském víkendu, vznikne již tradiční model - 11 soch, z toho 8 ledových a 3 sněhové sochy. Sněhové sochy vytvářejí až čtyřčlenné týmy, ze sněhových válců. Ledové sochy se tvoří z 20 kusů ledových bloků, o celkové hmotnosti více než 1400 kg, a vytvářejí je týmy dvoučlenné. V následujícím – druhém víkendu - navíc přinášíme již čtvrtý ročník soutěže škol. O prvních dvou víkendech bude kromě soch k vidění i program na pódiu se soutěžemi pro děti, kterým budou provázet moderátoři. Návštěvníci si mohou koupit občerstvení u některého ze stánků.

Během předchozích 16 ročníků bylo během Sněhového království vytvořeno 190 soch. Na jejich tvorbě se podílelo více než 120 profesionálních výtvarníků z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Bulharska.

Kdy:
17. ledna 10:00 - 1. února 2015 17:00

Kde:
Rožnov pod Radhoštěm

Více informací:
www.kudyznudy.cz
www.dagi.cz
alt. text
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz