Strašák jménem dvojitá brada

zpět

Dvojitá brada je strašákem pro mnoho mužů i žen, hlavně proto, že neexistuje lék, který by tuto vadu na kráse zcela odstranil. S tímto problémem se můžeme setkat, ať jsme štíhlí či hubení, jelikož hlavní roli při tvorbě dvojité brady hraje genetika.

Příčiny vzniku dvojité brady, to znamená ochabování kůže a hromadění tuku v oblasti podbradku jsou dány věkem, nesprávnými návyky a již zmíněnými geny. V povědomí lidí se utvořil názor, že dvojitou bradu mají pouze lidé trpící nadváhou, toto tvrzení je pravdivé jen z malé části. Daným problémem trpí i štíhlí lidé, ale s přibráním hmotnosti se podbradek samozřejmě zvětšuje.

Co si počít s dvojitou bradou?

Na to, jak se zbavit dvojité brady, existuje několik způsobů, které dokáží alespoň z části tento problém redukovat:

1.Masáž a obklady: Prvním způsobem je odstranění podbradku masáží pomocí zeštíhlujícího gelu na břicho a studenými slanými obklady. Masáž provádíme tak, že bříšky prstů roztíráme gel od hrudi k bradě. Slané obklady přiložíme na místo dvojité brady asi na minutku. Aby měl tento způsob efekt, provádíme ho 2x až 4x denně.
2.Liposukce: Dalším způsobem je liposukce, která je stále vyhledávanějším zákrokem. Nejšetrnější metodou je vibrační liposukce, která snižuje riziko tvorby dvojité brady do budoucnosti. Zde se provádí většinou lokální znecitlivění, do podbradku je z malého naříznutí kůže v oblasti za uchem nebo pod bradou upravena kanylka, kterou se odstraňují tukové buňky.
3.Plastická operace: Při plastické operaci se napne kůže v oblasti spánku, zvednou se tváře, odstraní se nadbytek kůže v obličeji, zmenší se podbradek a vypne se kůže na krku.
4.Cviky: Díky cvikům na redukci dvojité brady získá váš podbradek elasticitu a napjatost. Máme pro Vás několik cviků, které vám pomohou.

Cvičení provádějte 2x až 3x denně:
- Přitlačte jazyk na spodní patro, deset vteřin zvyšujte napětí svalu brady a pomalu povolte. Cvik opakujte přibližně 10x.
- Tento cvik je výborný i na protažení krční páteře. Zakloňte hlavu a pohybujte s ní z jedné strany na druhou pomalými pohyby.
- Dlaní či hřbetem ruky si přitlačujte bradu a povolte. Cvik provádějte asi pět minut.
- Mírně zakloňte hlavu, přitlačte palce či dlaně na střed brady a tlakem vyhlazujte kůži směrem k uším.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz