Stylové boty do deště - nebojte se gumových botiček!

zpět

Letní lijáky nejsou nic výjimečného, a proto vám do takového počasí nesmí chybět módní gumíky, ve kterých budete výjimečnou. Hitem se staly sice již před dvěma lety, ale na módním výsluní se stále drží a vyrábí se stále nové a nové modely v ještě atraktivnějších barvách a střizích.

Kdo by neznal praktické holínky, ale že mohou být i módní záležitostí, to je dnes už víc než jisté. Designéři si s nimi opravdu vyhráli, a vy můžete ocenit nejen jejich využití, ale hlavně i jejich unikátní vzhled. Z naprosto všedních a ponurých gumáků vznikly gumíky nové, zářivě barevné, vzorované a i různě tvarované. Poslední hitovky jsou už tak dokonalé, že vypadají jak kožené kozačky.

Pro chladnější dny se do gumíků dají nosit vysoké fleesové návleky nebo obyčejné podkolenky. Z toho vyplývá, že se jedná o skoro univerzální botu do chladnějšího počasí. Nemusí zrovna pršet, když budete mít chuť vyrazit si do ulic v gumových kozačkách.

Vysoké gumíky
Výrazně ženský styl čiší z módních gumových vysokých kozaček. Úzká špička, která nohu protahuje a zeštíhluje nebo naopak kulatá špička, která zaručuje pohodlnou volnost prstům.

Dříve široké holiny byly kolem lýtek volné a nahoře odstávaly. Současné gumíky jsou tvarované na nožku tak, aby ji spíše kopírovaly. V horní části mají některé typy i pásek, kterým lze botu doupravit, aby k noze lépe sedla.

Podrážka má výrazně hrubou úpravu, takže v botách se vám půjde opravdu pohodlně a díky speciální úpravě v dešti neuklouznete. Vaší stabilitu pojistí i široký asi dvoucentimetrový podpatek.

Zmizela strohost jednobarevných gumáků a na nových typech se objevily zajímavé barvy i vzory. Právě barvy dodávají gumovým kozačkám šmrnc. Můžete mít decentní černobílé s krajkovým vzorem nebo bláznivě barevné s puntíky či květinovým vzorem. Na jiných se objevují spíše abstraktní čmáranice nebo naopak jsou v sytém jednobarevném tónu.

Nižší gumíky
Máte ráda westernový styl? Proč se ho tedy vzdávat, když se obouváte do deště? Gumíky ve tvaru "koní" nejsou totiž žádnou výjimkou. Najdete na nich všechny detaily, které mají i kožené boty, tzn. zvednutá ostrá špička, podseknutý vyšší podpatek, přezky, štepování apod. Současné gumíky však jsou mnohem barevnější a tím lákavější pro oko.

Jestliže byste raději nízké gumáky bez podpatku, tak i vy najdete uspokojení v podobě rovných platforem, které připomínají např. známé conversky.

Nejsou gumíky pro ženu příliš humpolácké?
V Americe si ženy už loni udělaly z gumovek módní záležitost. Nenosily je jen do deště, ale staly se součástí jejich jarního nebo podzimního šatníku. V podstatě tam, kde by si obouvaly kožené kozačky, sáhly po těch gumových.

Takže se hodí nejen k sukni, ale i ke kalhotám či šortkám. Oblečte si třeba džíny a nohavice zastrčte do gumíků.

Jsou vhodným doplňkem pro sportovní nebo sportovně elegantní typy žen. Můžete v nich vyrážet na procházku, za nákupy nebo do zaměstnání či do školy.

Jestli si i české ženy a dívky oblíbí tento, tak trochu odvážnější, styl obuvi jako třeba Američanky, to se teprve uvidí. Ale myslím, že i u nás se najde mnoho žen, které mají rády extravaganci a chtějí se neustále něčím lišit.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz