Švestková 15 minutovka

zpět

Počet porcí: 2

Složení:
200 g širokých nudlí - nejlépe domácích, 250 g švestek, 4 lžíce tučného bílého jogurtu, 1 hřebíček, 1 špalíček skořice, 40 g cukru krystal, nebo lépe třtinového cukru, 2 lžíce vody, kůra strouhaná z 1/4 chemicky neošetřeného citronu, 2 lžičky mletého máku, případně koktejlové třešně na ozdobu

Těstoviny uvaříme dle návodu na obalu.

Cukr svaříme s vodou, hřebíčkem a skořicí. Až začne probublávat přidáme omyté a vypeckované švestky, zamícháme a necháme na mírném plameni 5 minut pod poklicí vařit. Potom poklici sejmeme a vaříme ještě 2-3 minuty.
Vypneme plamen, vyjmeme skořici a hřebíček a přimícháme bílý jogurt.

Uvařené těstoviny můžeme jako bonus omastit kouskem másla (není nutné) a podáváme přelité připravenou omáčkou a případně ozdobené kopečkem jogurtu s koktejlovou třešní.


TIP: Zkuste těstoviny zaměnit za krupicové noky. Ty vyrobíte smícháním 1 žloutku, 25 g másla, 125 g měkkého tvarohu, 1 lžíce mléka, 30 g dětské krupice a špetky soli. K této směsi přidáte vyšlehaný sníh z jednoho bílku. Vykrajujete nočky, které házíte do vroucí vody. Hotové jsou asi za 5 minut, jakmile vyplavou na povrch. Uvedené suroviny vystačí na 2 až 3 porce.

Zdroj: www.foodlife.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz