TÉMA: cestovní lednička

zpět

Čas dovolených je v plném proudu. Pokud se na místo nepřesunujete právě letecky, přemýšleli jste o tom, co si přes cestu dáte na jídlo? Nechcete-li stále zastavovat u benzinových pump pro chladný toast a osvěžující džus, pořiďte si chladící box a všechno do něj nabalte už doma.

Cestovních ledniček je více druhů. Můžete si pořídit klasickou ledničku z plastu, ale i chladící piknikový koš nebo termotašku. Záleží jen na vás a na příležitosti, kvůli které hodláte ledničku pořídit. Nicméně není od věci pořídit jak piknikový koš, tak chladicí box, příležitostí k jejich využití totiž v létě jistě najdete víc než dost.

Klasický chladicí box
Klasické plastové ledničky o objemu od pěti až do padesáti litrů dokáží zchladit potraviny až o 25 stupňů vzhledem k okolní teplotě, což v létě mnohokrát oceníte. Ale pozor, pokud se bude lednička na pláži opalovat s vámi, teplota v ní se bude postupně zvyšovat, což jistě v ní uskladněným potravinám na čerstvosti nepřidá.

Pouze máte-li po ruce mrazák

Systémů udržení teploty v ledničce je také více. Klasikou zůstávají malé boxy s vodou, které těsně před použitím ledničky necháte zmrazit. Taková lednička se hodí pouze tehdy, máte-li stále po ruce mrazák, tedy ve chvílích, kdy si vyrazíte na jednodenní piknik z domu nebo z hotelového apartmánu vybaveného kuchyňkou.

S použitím takové ledničky nepočítejte na delších cestách, kde nemáte k mrazáku přístup. Pokud ale putujete po kempech, nebývá často problém nechat si zmrazit boxy například přes noc na recepcích. V tom případě s sebou vždy vozte i náhradní pár, aby vaše potraviny nezůstaly ani chvíli v teple.

Napájení ze sítě
Jiným typem chlazení se pyšní chladničky s napájením. Takový typ ledničky zapojíte do zásuvky a necháte ji fungovat jako klasickou chladničku, co máte doma. V těchto případech není problém zapojit chladící box do auta a používat tak ledničku i na delších cestách.

Dejte ale pozor, aby vám lednička po delším stání úplně nevybila baterku v autě... Chlazené potraviny jsou jistě žádoucí, pohnout se z místa je ale mnohdy mnohem důležitější!

Na piknik stylově
Variantou, kterou oceníte na kratším pikniku, může být i piknikový koš. Nejenže vypadá stylově, ale navíc je vybaven skleničkami, talíři i příbory a bývá vyztužen materiálem, který vaši svačinu nechá alespoň po nezbytně nutnou dobu v chladu. A kdy jindy vyrazit na piknik než teď...

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz