Trend jara 09: interiér zdobený květinami

zpět

Obytný interiér dotvořený do své celistvé dokonalosti pomocí květin není jen trendem nadcházejícího jara. Květiny byly a jsou přirozenou součástí lidských obydlí a platí to i o květinách řezaných.

Používání květin v podobě interiérového doplňku pochopitelně podléhá svým módním trendům a to jak ve smyslu samotného použití a zpracování květin, tak i v rámci jejich výběru. Jednou jsou populární růže, jindy se pozornost upírá např. k tulipánům. A pokud vás téma květin zaujalo, pak vězte, že se bavíme o tzv. floristice, tedy o činnosti, která se půvabným způsobem snaží dát lidem najevo, že i oni jsou bytosti přírodní povahy a že okrasné květiny, stejně jako celá flora jsou v pravém slova smyslu lidskými příbuznými.

A jaké jsou v nadcházejícím období nejpoužívanější květiny?

Rozhodně mezi ně patří tulipán, hyacint, narcis či pryskyřník, v květníku jako primula, campanula, mini gerbera.

Svým způsobem jsou ideálním doplňkem "živé" dekorace, které do interiéru rozhodně patří a mezi něž řadíme zejména jarní cibuloviny, tedy např. právě tulipány, narcisy či pryskyřníky. Uvázané kytice nebo jiné dekorace složené právě z jarních cibulovin, mají jednu zajímavou vlastnost: květiny v nich stále rostou a během jednoho týdne jsou schopny vyrůst až o 10 cm. Tím se neustále mění vzhled aranžmá. Taková dekorace je pak skutečně zmiňovaným živým doplňkem interiéru.

Jarní květinová aranžmá a cibuloviny v květníkách jsou velice barevné a budou vám dělat radost i příští rok, pokud si cibulky uschováme a opět zasadíme na podzim.

TIP: pokud si domu přinesete řezanou květinu, pak ji hned nerozbalujte z přepravního obalu. Do čisté vymyté vázy si připravte vlažnou vodu – stačí. jen tolik, aby byly stonky ve vodě (pokud dáte více mohla by květina hnít). Kytici vložte do vody zabalenou alespoň na pul hodiny, to aby se stačila aklimatizovat. Poté odstrante obal a rozvažte úvazek, ale pozor jen když je kytice vázána volně a neztratí tím celé aranžmá svůj tvar. Pamatujte si, že tulipány, anemonky a pryskyřníky v kytice dále rostou a vypijí hodně vody . Proto ji pravidelně doplňujte a měnte alespoň obden.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz