Trendy účesy pro ženy po čtyřicítce

zpět

Většina dívek a žen má v mladším věku přirozeně krásné a zdravé vlasy. Ale i když o svou hřívu pečujeme sebelépe, neúprosný čas se dříve nebo později podepíše i na našich vlasech. Jak se tedy starat o vlasy po čtyřicítce? Jaké jsou vhodné účesy a barvy?

Jako první bychom se měli zaměřit na sestřih vlasů. V úvahu musíme brát nejen náš věk, ale také druh zaměstnání a osobní charakter. Žena by si měla být vědoma skutečnosti, že si nemůže dovolit úplně cokoli. V trojbarevném střapatém punkovém účesu nejspíš nikoho neohromí, ba právě naopak.

Na druhou stranu kolem čtyřicátého roku života často přichází ta nejlepší léta života, děti pomalu dospívají a jejich maminka má stále více času na sebe.

Nesmíte propadat panice, že jste již překročila onu ?magickou? čtyřicítku. Užívejte si života plnými doušky a náležitě se hýčkejte.

Když tedy mluvíme o sestřihu, možností je skutečně mnoho. Velmi vhodný a praktický je elegantní sestřih těsně k ramenům. Snadno tak vytvoříte vcelku široké spektrum účesů a navíc, úprava této délky není tak náročná.

Pokud preferujete dlouhé vlasy, ani po čtyřicítce se jich nemusíte vzdávat. Jen si dejte pozor na jejich přehnanou délku. Vkusnější je maximálně k lopatkám. Delší vlasy, i opečovávané, již s věkem ztrácejí na objemu i kvalitě samotné struktury, a proto nevypadají nejlépe.

Mnoho žen v poslední době volí stoprocentně praktický trendy krátký sestřih. Vypadá perfektně, působí mladistvým dojmem a dobře se udržuje.

Pokud se již ve vlasech objevily šediny, je nezbytně nutné pravidelné barvení. Ačkoli platí pravidlo, že v přirozenosti je krása, toto je jedna z výjimek. Šedivé vlasy dokáží naprosto zkazit celkový dojem. Kadeřnické salóny a některé drogerie nabízejí mnoho šetrných prostředků k péči o vlasy starší čtyřiceti let.

Mimo případné barvení, a u barev máte v základním přirozeném spektru ruku volnou, nesmíte zapomenout ani na domácí péči. Kromě klasického šampónu se doporučuje dopřát si alespoň jednou do měsíce vlasové zábaly či použití speciálního séra, které vlasy posílí, dodá jim potřebné vitamíny a další látky a v neposlední řadě přispěje k jejich mladistvému vzhledu.

Pokud již toto všechno zvládnete, stanete se bezpochyby majitelkou překrásných a okouzlujících kadeří, které vám leckterá dvacetiletá kolegyně bude tiše závidět. Tedy neváhejte a zkuste to, jistě budete velmi spokojená a okolí změnu s obdivem ocení.


Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz