Udělejte s jarem něco...nového? Co třeba...

zpět

...třeba vyměňte potahy na pohovce, nebo si přineste domů živé květiny.A možná stačí konečně přistoupit k problematickému jídelnímu koutu a nebo to chce jen přeskupit nábytek a udělat si inventuru. A třeba se vám bude lépe dýchat ve vašem "novém jarním bytě".

Někdy stačí málo, např. staré obnošené šaty už vás nudí, ale když je ozdobíte broží a nebo vyměníte bezbarvé knoflíky za něco výraznějšího, tak pak to budou najednou úplně nové šaty. Není nutné vyměnit všechno a ihned, důležité je, aby dostavil pocit "změny", aby vaše bydlení "ožilo". A v tom se vzácně shodují architekti i lékaři, tedy v tom, že:

1. pocit změny, osvěžení, se dostavuje zejména s výraznějším množstvím světla a je to jako v přírodě, i den se prodlužuje a s jarem přichází kratší noc.

TIP: zkuste třeba pustit denní světlo i do vaší koupelny, stačí několik luxferů, které tělesnou intimitu a soukromí nenaruší, nikdo na vás "neuvidí", a zároveň tyto „skleněné cihly“ dovolují světlu vstoupit až tam, kam většinou nemůže.

2. s množstvím světla souvisí i barvy. Světlé barvy nazýváme "světlými" od slova "světlo". Zkuste něco výrazně "světlého" a nebo rovnou "zářivého".

TIP: velký efekt vytvoří obyčejná výměna potahu pohovky a můžete zkusit třeba i něco výstředního. Co např. pomerančově oranžová?

3. jarní úklid nemusí váš byt zbavit jenom nepořádku. Může to být úklid radikálnější, kdy přehodnotíte, jestli opravu všechno to, co vás doma obklopuje, jestli to opravdu všechno vážně potřebujete. Třeba se vám bude pak "lépe dýchat".

...a jeden TIP závěrem: zkuste svůj obytný interiér doplnit květinami, živými květinami, které budou růst a vonět

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz