Uklidňující a voňavá čokoládová koupel

zpět

Původ čokolády sahá až do doby před třemi tisíciletími. Tehdy byla v říších Olméků, Mayů a Aztéků považována za nápoj bohů. Do Evropy ji v 16. století poprvé přivezli Španělé jako kořist z aztécké říše. Indiáni pili nápoj xocolatl uvařený z vody, rozdrcených kakaových bobů, chilli, hřebíčku, skořice a kukuřičné mouky.

V 17. a 18. století se využívalo její chuti k zamaskování jedu. Chytří a vynalézaví Evropané pak do této typicky hořké tekutiny přidali cukr a vanilku. Teprve až v baroku se objevují speciální "chocolaterie", kdy se k tomuto výbornému nápoji dostala i běžná veřejnost. 19. století znamená v historii čokolády zásadní zlom. Teprve teď se objevuje, nám velmi známá, čokoládová tabulka - tedy čokoláda v pevném tvaru.

Základem jsou plody mexického stromu kakaovníku obsahující 20-30 bílých semen.

V mlecím stroji se pražené boby rozlomí a odstraní se zbytky slupek. Při mletí se vyloučí kakaové máslo a spojí jednotlivé složky do tmavohnědé kakaové hmoty. Ta se podle tajných receptur smíchá s určitým množstvím mléka a dalším kakaovým máslem.

Čokoláda ale již není pouze nápoj či cukrovinka. V současné době je hojně využívána pro regenerační a relaxační kůry. Například čokoládové koupele. No nezní to úžasně?

Drcených a pražené kakaové boby jsou bohaté na přírodní látky, které pokožku vyživují a omlazují. Čokoládová koupel také kůži zvlhčuje, pomáhá předcházet vráskám a redukovat strie. Kromě přírodních tuků a olejů obsahuje i vitaminy, minerály, koenzymy, nukleové kyseliny a antioxidanty. Všechny tyto složky významným způsobem podporují látkovou výměnu v pokožce. Čokoláda zaručuje i blahodárný účinek vitaminů A a E.

Chcete to vyzkoušet doma? Tady je recept! Ale pamatujte, že je vhodné tuto koupel použít na zcela zdraviu pokožku! Na koupel pro jednoho potřebujete:
- 1/8 skleničky Hershey´s neslazeného čokoládového prášku (jakéhokoliv neslazeného kakaa)
- 1/3 instatního sušeného mléka
- 1 půlku skleničky koupelové pěny bez vůně nebo s nějakým vhodným aroma třeba vanilku, oříškovou nebo kokosovou.

Smíchejte všeny přísady s teplou vodou, zhasněte světla, zapněte vířivku nebo jen našlehejte rukou. A užijte si úžasně sladkou koupel! Ale pozor! Nikdy nepijte vodu z koupele.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz