Užívejte si letní pohodičku na zahradě

zpět

Můžete pro svou krásu dělat cokoliv! Chodíte každý den cvičit, držíte dietu a máte plnou koupelnu těch nejzaručenějších přípravků proti vráskám, celulitidě a kdoví ještě proti čemu a stejně se cítíte stará, unavená, nemožná a ošklivá? Nic naplat! V dnešní uspěchané době je totiž tím nejlepším lékem proti těmto neduhům úplně obyčejná relaxace a pohoda.

Je tu však malý problém. Většina lidí, kteří se celý rok (život) honí, se pak nedokáží na chvilku zastavit a třeba jen tak nic nedělat. A proto tu mám pro vás několik tipů jak aspoň na chvíli vypnout a trochu si tu hlavu vyčistit. Nehledě na to, že období léta k tomu více než vybízí.

Každý z nás se cítí dobře v jiném prostředí, a proto byste se neměli řídit tím, co právě letí, ale tím, co se líbí vám. Pokud bydlíte v domku se zahradou, věřte tomu, že podnětů k relaxaci je tu více než dost. Zahrada je také ideální pro lidi, kteří nedokážou jen tak celý den sedět a opravdu nic nedělat. Z vlastní zkušenosti vím, že takové sekání zahrady nebo plení záhonku člověku, pomůže k tomu, aby si srovnal své černé myšlenky. A proto vám vřele doporučuji, abyste si zjara založili květinovou zahrádku. Věřte tomu, že když přijdete otrávení z práce a vaše drahá polovička vás bude neuvěřitelně štvát, není nic lepšího, než se ?vypařit? na vaší zahrádku a pořádně ji vyplít. Nejenom že vykonáte kus práce, ale vrátíte se pak domů s úsměvem na tváři. A nemluvě o té radosti, když vám na zahrádce třeba i něco vykvete. Zkrátka: Dělání, dělání všechny smutky zahání!

Nejdůležitější vlastností, kterou by měla vaše zahrada mít, je místo k posezení. Pokud nemáte prostředky, ať už peníze, čas nebo nadání vytvořit relaxační koutek, nevadí. Stačí najít na zahradě strom, který bude poskytovat dostatek stínu a pod něj nanosit nějaký ten zahradní nábytek. Jediné, na co byste při výběru tohoto místa měli myslet, je vzdálenost k domu. Především pro ženy je toto velice cenná informace, při nošení jídla z kuchyně na zahradu se při větší společnosti pořádně pronesete.

Pokud se rádi v létě cachtáte ve vodě a nemáte třeba tolik času, abyste strávili celý den u rybníka, velice vřele vám doporučuji pořídit si bazén. Opět záleží na tom, kolik chcete (můžete) do této záležitosti investovat. Existuje mnoho firem, které vám během pár dní zabudují bazén do země. Velice stylová jsou zahradní jezírka, u kterých se dá krásně relaxovat a v některých dokonce i koupat. Toto jsou ovšem poněkud finančně náročnější projekty. Neméně prima koupačku vám dopřejí obyčejnější plastové bazény. Každé léto se všichni prodejci začnou předhánět o nejnižší cenu, takže se dá takovýto bazén sehnat za velice příznivou cenu i s veškerým příslušenstvím. Tuto atrakci ocení za horkých letních dní nejen vaše děti ale určitě i vy. Věřte tomu, že není nic lepšího, když přijedete splavení z práce nebo od plotny, hupnout do bazénu a potom se plavit na lehátku (jedno se tam vejde). Tyto bazény nejsou nijak náročné na údržbu a dají se velice dobře zazimovat.

Výhodou trávení letních dnů je také grilování. Tento druh stolování nabízí nepřeberné množství dobrůtek, na které můžete pozvat i své přátele. Buďte si jistí, že pokud máte špatnou náladu, tak vám jedna takováto letní noc opět vykouzlí úsměv na tváři.

Velice příjemnou záležitostí, kterou bych vám ještě doporučila je houpací síť. Zdají se v ní totiž ty nejsladší a nejvoňavější letní sny.

A pokud nemáte tu zahradu, nevěšte hlavu! Na takový balkon se totiž vejde sezení, gril i ten květináč s bylinkami. A jestli nemáte ani ten balkon, tak se seberte a jeďte aspoň na pár dní do přírody, protože jenom ta nám může zase vrátit naší ztracenou energii a sílu do dalších dní.

Zdroj. www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz