Valtické vinné trhy

zpět

Milovníci vín si přijdou na své na jedné z nejprestižnějších tuzemských vinařských výstav, která se každoročně koná v "hlavním městě vína" - Valticích. Již 41. ročník Valtických vinných trhů proběhne 9. - 10. května v prostorách zámecké jízdárny valtického zámku.

Tento věhlasný vinařský festival není pouhou soutěží vinařů, ale i společenskou událostí, na které nebude chybět kromě ochutnávky vín a předávání různých ocenění ani cimbálová muzika. Jednu z největších tradičních prezentací vín s mezinárodní účastí organizuje Společnost Valtické vinné trhy (VVT) Valtice s podporou Vinařského fondu. Organizátoři navazují na dávnou tradici v oblasti výstavnictví a propagace producentů vína. Zároveň také umožňují tisícům návštěvníků, kteří do Valtic pravidelně přijíždějí, ochutnat ucelené kolekce odrůdových tuzemských i zahraničních vín. Kromě toho mají návštěvníci možnost vybraná vína u jednotlivých výrobců později zakoupit - u každého vystavovaného vína je uvedeno také množství vína k prodeji.

"Jako každý rok i letos se sejdou odborníci a milovníci dobrého vína z různých vinařských oblastí a obcí, aby podpořili produkci co nejkvalitnějších vín. Tato akce pomáhá vinařům předávat si navzájem své zkušenosti a navázat a prohloubit výrobní, obchodní i společenské vztahy mezi výrobci, obchodníky a samotnými spotřebiteli," říká člen organizačního výboru VVT Ing. Jan Otáhal. Na letošních Valtických vinných trzích mohou návštěvníci ochutnat vína 9 kategorií. Nejvíce zastoupených vín bude z posledního sklizňového ročníku 2007. Návštěvníci budou moci rovněž ochutnat vína ledová a slámová.

Do Valtic přivezlo svá vína celkem 146 vinařských firem a společností, což je nejvyšší počet v historii VVT. Několik z nich vystavuje ve Valticích vůbec poprvé (nově vzniklé vinařské společnosti i rodinné firmy vysadily před vstupem do EU nové vinice, vybudovaly moderní zpracovatelské kapacity, a tak mohou bodovat na soutěžích svými panenskými úrodami). Valtické vinné trhy kladou velký důraz na odrůdu - letos zde bude zastoupeno více než 30 odrůd révy vinné pěstovaných v České republice.

Zdroj: www.vyletnik.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz