Vánoční dekorace, vánoční ozdoby....

zpět

Vánoce patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Obchody signalizují pomocí vánočních dekorací příchod svátků velmi brzy. Všude, kde se ohlédneme, můžeme spatřit vánoční ozdoby a vánoční dekorace, které souvisí s Vánocemi a dodávají tu správnou atmosféru.

vánoční ozdoby


Vánoční dekorace jsou rozmanité
Vánoční dekorace jsou tady od toho, aby zpříjemňovaly, zútulňovaly naše příbytky a domovy, odkazovaly ke křesťanským tradicím Vánoc a dotvářely interiér a atmosféru. Vánoční dekorace je rozmanitá, zahrnuje vánoční ozdoby na vánočních stromečcích, světelnou výzdobu ulic, domů a interiérů, adventní věnce, vánoční svícny, vánoční prostírání, květinovou výzdobu, betlém a vše, co použijete k výzdobě u vás doma. Každým rokem už téměř na začátku roku vznikají koncepce předních designérů a architektů, kteří chtějí přijít ve vánoční dekoraci s něčím novým a neokoukaným.

Mezi vánoční dekorace patří skleněné a dřevěné vánoční ozdoby
Vánoční ozdoby se nezavěšují jen na vánoční stromečky, ale mohou vytvářet zátiší na stolech, zdech. Trh nabízí každým rokem nové typy skleněných a dřevěných vánočních ozdob, které jsou ještě důmyslněji zpracované a odráží novou kreativitu. Skleněné a dřevěné vánoční ozdoby musí projít ručním zpracováním, skleněné vánoční ozdoby se vyfukují z dutého vyfukovaného skla. Některé firmy jsou schopny vytvořit vánoční dekoraci přesně podle vašich požadavků.

vánoční ozdoby


Ruční výzdoba vánočních ozdob má své tradice.

Technologie výroby skleněných vánočních ozdob je trvale inovována, zejména také s ohledem na ochranu životního prostředí. Barevnost a ladnost tvarů spolu s ruční výzdobou vánočních ozdob není jedinou prioritou. Vánoční ozdoby a motivy vycházejí z křesťanských tradic a zimních motivů. Mezi nejčastější vánoční motivy patří andílkové, vánoční stromečky, vánoční věnečky, zvonky, betlém, baňky apod.

Vánoční anděl - posel Vánoc a tradiční vánoční dekorace
Motiv anděla je s Vánoci odedávna pevně spjat. Anděl může zdobit stromeček, může se jednat o ozdobu na vánoční stůl nebo vánoční dárky (s balením dárků vám pomůžeme). Výroba andělů se stává také součástí kreativních dílen, kde se lidé scházejí a vytvářejí pomocí přírodních materiálů (textil, šustí, lýko, papír) své kreativní a originální andílky.

Anděl je (nejen) symbolem zvěstování.

Anděl hraje svou roli při vyprávění o narození Ježíše. Vánoce jsou prodchnuty láskou a anděl je největším obrazem čisté lásky. Anděl je symbolem zvěstování, ve výtvarném umění bývají zobrazeni s hudebním nástrojem, protože mají zpívat k radosti lidí. Andělé ztělesňují lehkost, světlost, veselost, nadpozemskost, mír, lásku.

Vánoční hvězda symbolem Vánoc
Vánoční hvězda (kometa) se vyskytuje nad Betlémem, a proto nejspíš zářila v době narození Ježíška. Zda v období narození Ježíše Krista zářila hvězda či nikoli, není dnes už tak důležité, protože tento astronomický úkaz už máme s touto význačnou událostí neodmyslitelně spojen. Navíc podle Starého zákona mohly hvězdy hlásit předpovězený příchod židovského krále.

Součástí Vánoc jsou samozřejmě také dárky, více ZDE.

Vánoční hvězda na stromě a v květináči
Symbol vánoční hvězdy není jen na jesličkách. Hvězda zdobí v mnoho domácnostech i vánoční stromeček a může být i v květináči - to se potom jedná o rostlinu s výraznými červenými květy. Vánoční hvězda se dnes často tvoří ze slámy. Vázání hvězd a vánočních ozdob ze slámy patří k těm nejznámějším vánočním tradicím. K originalitě vánoční hvězdy může přispívat také kombinace materiálů, které mohou optickou iluzi hvězdy dotvářet. Lze použít nejen slámy (i barevné), ale také alobal, průsvitný papír, korálky, koření.

vánoční dekorace


Vánoční věnce jsou nejen vánoční dekorací
Vánoční věnce patří k symbolům vánočních svátků a adventu. Pro adventní dobu jsou charakteristické adventní věnce a svícny, které jsou připomínkou narození Pána. Podle staré liturgie, vycházející ze čtyř adventních nedělí, by se každý týden měla na věnci zapálit jedna svíčka. Zapálené světlo je tak tou správnou dobou pro rozjímání. Podle staré tradice by v domácnosti měly být věnce dva. Jeden, který vítá hosty a je zavěšen na domovních dveřích a druhý, který dotváří atmosféru domova a podtrhuje nevšednost přicházejících dnů.

vánoční dekorace


Vytvořte si originální vánoční věnce
Výroba vánočních věnců má neomezené možnosti, záleží jen na umu, zručnosti a fantazii. Věnce mohou být vytvářeny nejen z přírodních materiálů (větve z jehličnanů, jablka, skořice, pomeranče, chvojí, oříšky, šišky), ale také mohou být věnce "trvalé" (vyrobené z umělého jehličí, šišek, skleněných korálků apod.).

Vánoční svícen nesmí ve vánoční dekoraci chybět
Vánoční svícen je charakteristický nejen pro adventní dobu, ale také pro štědrovečerní prostírání. Plápolající plamínek svíčky dokresluje nejen sváteční atmosféru, ale může být také připomínkou společně strávených chvílí nad originální výrobou. Svíčka může mít nejrůznější tvary, barevnost a velikost, ale její "usazení" si vytvořte nejlépe podle sebe. K výrobě svícnu lze použít chvojí, které doplníme například větévkami břečťanu nebo cesmínu. Ale možnosti jsou zase neomezené.

vánoční dekorace


Vystřihovánky jako vánoční ozdoba
Vystřihovánky jsou oblíbenou zábavou dětí, tak proč to nevyužít ve prospěch vánoční dekorace. Je k tomu třeba jen papír a nůžky. A už můžete tvořit vystřihovánky symetrické, nesymetrické, pruhové - vystřihovánky jsou levnou a originální metodou, jak si vytvořit domov místem originálních vánočních nápadů. Vystřihované motivy můžete použít nejen k zavěšení, ale také jimi můžete zkrášlit okna. Pokud je chcete na okna nalepit, použijte oboustranně lepící pásku, nebo vaječný bílek.

Oživte vánoční dekoraci živými květinami
Nejen jmelí, brambořík nebo vánoční hvězda mohou být součástí vánoční vdekorace interiéru. Oživte zaběhlé tradice a vyzdobte si prostor živými květinami. Mohou být součástí svícnů, stromečků i dárků. Řezané květy (pečovat o ně, aby dlouho vydržely vás naučíme zde) vždy ohromují svou přirozenou krásou. Na takový stromeček ozdobený květinami, květinový vánoční svícen nebo kytici řezaných květin doplněnou pentličkami se jen tak lehce nezapomíná. A vůbec nevadí, že vydrží kratší dobu než tradiční jehličí.

U vánočních dekorací vítězí kreativita
Nezáleží na tom, abyste nakoupili co největší množství vánočních dekorací, ale uděláte lépe, když si v uspěchaném čase najdete chvíli na vytvoření vlastních originálních vánočních ozdob, sednete si při výrobě se svými dětmi, vymyslíte něco výjimečného a původního. Vánoční dekorace by měla dotvářet atmosféru a ducha interiéru, a proto záleží vždy na osobitosti a kreativitě tvůrců.

Tradiční vánoční ozdoby v moderním interiéru
Dokonce i moderní interiér a nové vánoční ozdoby můžete zkombinovat s tradičními (např. slámovými) doplňky. Pokud slaměné vánoční ozdoby použijete jinak než klasicky, budou vypadat dobře i v moderním interiéru, jehož strohost úspěšně změkčí. Sláma jako přírodní materiál dobře vynikne v kombinaci s květinami, větvičkami, ovocem, dřevem. Vánočními ozdobami můžeme přikrášlit stůl, mísy s ovocem i pečivem, svícen, dárky, a dokonce i sklenice s nápoji. Nechte rozproudit vaši kreativitu.

Zdroj: www.mineralfit.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz