Vánoční ozdoby

zpět

Dříve se vánoční stromeček zdobil suchým ovocem, jablky, ozdobami ze slámy, vlašskými ořechy či háčkovanými předměty. Dnes tato tradice v mnoha rodinách přetrvává, ale jako vánoční ozdoby se používají i ozdoby ze skla a nově i plastové. Výrobou skleněných ozdob se zabývá mnoho českých firem a každoročně své výrobky prodávají do ciziny, kde je o ně velký zájem.

Vánoční ozdoby se dají koupit ve specializovaných obchodech či hypermarketech, nebo také na internetu. Prodejci nabízí nepřeberné množství tvarů, velkostí a barev. Pokud se budeme bavit o skleněných ozdobách, nejčastěji za výlohou uvidíme vánoční koule. Barev je na výběr mnoho - červená, modrá, stříbrná, zlatá, zelená, fialová a mnoho dalších. Některé vánoční ozdoby jsou potisknuté krásnými motivy.

Vánoční ozdoby v AngliiAž donedávna platilo, že čím více barev ozdob na vánočním stromečku uvidíme, tím lépe. V posledních letech ale lidé čím dál tím víc dávají přednost spíše k několika decentnějším barvám, které spolu ladí. Blikající barevné řetězy vánočních elektrických svíček jsou nyní pomalu nahrazeny bílými elegantními světýlky.

Vánoční ozdoby však nemusí být pouze na stromečku. Najít je můžeme po celém bytě i zahradě. Pěkným příkladem jsou například adventní věnce.

Háčkované vánoční ozdoby
Háčkované vánoční ozdoby jsou jako dělané pro pověšení na vánoční stromeček. Jedná se o tradiční techniku, kterou praktikovali již naše pra-pra?babičky. Mnozí lidé háčkované ozdoby na vánočním stromečku dokonce preferují nad dnes oblíbené skleněné koule.

vánoní ozdoby


Motivů na háčkování je nespočet. Většinou se snažíme vytvořit symetrické obrazce, často do tvaru hvězdy, kolečka či mnohoúhelníku. Vnitřek buď vyplníme obrazcem připomínající sněhovou vločku či hvězdičku, nebo uprostřed uháčkujeme nějaký vánoční motiv- například s náboženskou tématikou.

Začátečníci častěji tvoří jednoduché hvězdičky a sněhové sločky, pokročilejší si mohou dovolit pustit uzdu své fantazie.

Háčkované vánoční ozdoby je třeba po dokončení namočit do škrobu a vytvarovat tak, jak bychom je chtěli mít na vánočním stromečku či jinde v bytě nebo domě. Po uschnutí si je můžeme vystavit.

Háčkované vánoční ozdoby jsou tradiční technikou, která vnese do vašeho bytu příjemnou vánoční atmosféru. Pokud se nechcete zabývat tvorbou této dekorace, můžete si je koupit. Na internetu své výrobky nabízí mnoho uživatelů.

Vánoční ozdoby z korálků
Vánoční ozdoby z korálků jsou tradiční dekorací, kterou každoročně zdobí své obydlí mnoho lidí nejen v České republice. Ozdoby z korálků není těžké vyrobit a za poměrně krátkou dobu i amatér zvládne vyrobit pestrobarevný skvost, který si můžete vystavit.

vánoční ozdoby


Nejvhodnější místo pro vánoční ozdoby z korálků je pravděpodobně vánoční stromeček. Pokud budete tak šikovní, že vytvoříte mnoho ozdob, které se svými barvami a velikostí hodí na váš vánoční stromeček, určitě oslníte všechny sousedy a návštěvy, kteří se přijdou na váš stromeček podívat.

V českých obchodech najdete plno knih o ozdobách z korálků. Pokud chcete tuto techniku ovládat, doporučujeme si pořídit papírového průvodce, který vám správně poradí, jak na to.

Nejčastěji můžete vidět z korálků vánoční hvězdičky, sněhové vločky. Výhodou oproti háčkování je fakt, že můžete použít různé druhy a velikosti korálků. Hrát si lze také s barevným provedením. Vhodnou kombinací barev můžeme docílit zajímavých výsledků.

Skleněné vánoční ozdoby
Pod názvem skleněné vánoční ozdoby se neukrývá nic jiného než vánoční koule z foukaného skla. V tomto článku si o nich něco povíme.

Vánoční skleněné ozdoby v minulosti nebyly tolik obvyklé kvůli vysoké ceně ozdob a náročnosti výroby. Dnes jsou ale vánoční koule běžné a dokonce nejvíce používané ozdoby na vánoční stromeček.

vánoční ozdoby


Před Vánocemi je lze koupit v každém větším obchodě a prodávají se v mnoha provedeních a barvách. Nejjednodušší jsou jednobarevné lesklé koule, mezi složitější jsou potom koule s motivy uvnitř. Na povrchu někdy uvidíme zlaté a stříbrné motivy, které dekoraci dodávají na kráse.

Výrobou skleněných vánočních ozdob se zabývá mnoho firem v České republice. Každým rokem náš stát exportuje víc a víc procent výroby za hranice, kde si naše produkty vychvalují.

Skleněné vánoční ozdoby nemusíme ale věšet pouze na stromeček. Mnoho lidí si s nimi dekoruje celý byt, adventní věnce či z nich vytvářejí dlouhé řetězy a věší si je na zeď. Poslední dobou se začínají vyrábět i plastové koule, které jsou prakticky nerozbitné a přitom svým vzhledem věrně napodobují skleněné originály.

Dřevěné vánoční ozdoby
Dřevěné vánoční ozdoby jsou tradiční záležitostí, která nesmí chybět ani na vašem vánočním stromečku.

vánoční ozdoby


V minulosti se jednalo o jedny z nejoblíbenějších ozdob a každé dítě se učilo vyřezávat ozdoby, aby si je pak každý rok mohla rodina věšet na stromeček. Dříve se všechny dřevěné ozdoby dělali ručně, dnes výrobci používají také stroje pro rychlejší výrobu.

Dřevěné ozdoby lze koupit před Vánocemi v každém větším obchodě. Oblíbeným místem, kde lidé nakupují tyto dekorace, jsou i vánoční trhy. Na výběr je z mnoha motivů. Ty ručně dělané se mohou vyšplhat k několika set korunám.

Profesionální řezbáři občas prodávají i větší díla, která se hodí na Vánoce. Mezi nejznámější patří ručně vyřezávané Betlémy.

Koupelné či vyrobené ozdoby lze dále obarvit. Když jsou motivy hotové, můžeme si je vystavit na vánoční stromeček, adventní věnec či kamkoliv jinam do bytu či domu.

Slaměné vánoční ozdoby

vánoční ozdoby


Zdroj: http://vanocni-ozdoby.info/
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz