Víte jak si vybrat a správně aplikovat tvářenku?

zpět

Není nic tak dokonalého pro váš zdravě vypadající look jako tvářenka na vašich líčkách. Navíc vytváří dojem, že jste právě podstoupily svěží chůzi nebo dlouhou cestu na kole. Dobrou zprávou je, že nic takového, pokud se vám nechce, podstupovat nemusíte. Stačí správně aplikovat tvářenku. Což ale bohužel málokterá z nás umí a obvykle se její aplikací pokazí celý make-up. Naučte se proto, jak s tvářenkou správně pracovat.

Tvářenka vaši tvář nejen rozjasní, ale také ji vymodeluje do správného tvaru. Je přesně tu částí make-up, který dokáže prodloužit váš kulatý obličej, zamaskovat vystouplou bradu nebo větší nos. A neznamená to, že si ji musíte aplikovat na něj!

Vybrat si svůj správný odstín tvářenky může být obtížné - Tuto sezónu se na módních molech objevovalo mnoho šokující růžové, ale pro takový odstín musíte být odvážná a taky je pravda, že ne všechny typy pletí s růžovými tvářemi vypadají dobře.

Protože není snadné vybrat správnou barvu tvářenky, někdy je lepší požádat o pomoc, například v kosmetickém salonu, kde stanoví vaši barevnou typologii pleti. Jako první se musí sjednotit barva vašeho základního make-upu a teprve pak se zaměřit na výběr tvářenky tak, aby vaše pleť ve výsledku vypadala přirozeně a svěže.

A nepleťte si rtěnku aplikovanou na líce s tvářenkou! Rozhodně to není totéž! Tvářenky existují ve dvou základních druzích. Krémové nebo pudrové. Krémové se často prodávají v balení podobném rtěnce, nebo podobně jako pudr v plochém balení jenom s mastnou konzistencí. Hodí se pro sušší pleť. U mastnější pleti hrozí ucpávání rozšířených pórů a vnik akné. Pro mastnější pleť je optimální pudrová tvářenka. Prodává se ve stejném balení jako pudr a rovněž se stejně nanáší pomocí velkého štětce.

Co dělat a co ne!
Používejte tvářenku rychle, krouživými pohyby tak dlouho, než získáte požadovaný odstín.
Používejte tvářenku v jemné vrstvě a v ne moc silné, protože nakonec můžete vypadat jako klaun.
Neaplikujte tvářenku pod lícní kosti, protože celý váš obličej bude působit jako by gravitace stáhla váš celý obličej dolů.
Nepoužívejte třpytivé tvářenky, váš obličej pak může působit kulatější a nepřirozeně plasticky až opuchle.

Vyberte si tvářenku podle základních typů pletí
Pokud máte suchou pleť, použijte před použitím make-upu a tvářenky hydratační krém nebo gel, který vyživuje a zvláčňuje vaši pleť.

Na mastnější pleť může pudrová tvářenka více lepit a tím mastnota sama ustoupí a pokožka se může stát zářivější.

Pokud máte normální pleť, jste ti šťastlivci, kteří můžou experimentovat s různými typy tvářenek, které ve výsledku budou padnout, jak vy požadujete.

Je mnoho návodů jak správně pracovat s tvářenkou, ale nejdůležitější je praxe, denní světlo a zrcadlo, které vám samo napoví, co vám sluší a co ne.

Jaký odstín tvářenky zvolit?
Porcelánově bílé pleti budou slušet světlejší odstíny laděné do růžova nebo v odstínu broskví. Pokud máte pleť s namodralým či zelenkavým nádechem, zkuste více oranžové odstíny: cihlovou či barvu meruněk. Pro tmavý odstín pleti se hodí červené, malinové i švestkově červenofialové odstíny.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz