Vrstvené střihání vlasů je vhodné pro každého

zpět

Ať jste majitelkou dlouhých vlasů, polodlouhých či krátkých - takzvaný kruhový, neboli vrstvený střih vám bude vždy slušet. Nezáleží na tom, zda je váš obličej oválný nebo kulatý. Vrstvený střih patří k základním kadeřnickým střihům a může mít mnoho podob. Je takřka univerzálním a zároveň nejznámějším typem střihu. Zatímco při zastřihávání konců se pracuje pouze s "dolními" vlasy, při vrstveném střihání se střihají vlasy po celé hlavě. Krátkým vlasům dodá švih, dlouhé vlasy pak vypadají objemněji.

Tento typ střihu je vysoce experimentální. Kadeřník má širokou možnost volby, zda ho uplatnit na všech částech hlavy, nebo jen na předních vlasech, a tak vytvarovat ofinu, anebo naopak, vrstveně sestřihat vlasy pouze na temeni či na zátylku. Všechno záleží jen na ženě, jaký účes preferuje, jakou délku vlasů by chtěla mít. Vrstvený střih je velmi kreativní a inovativní, proto jej kadeřníci tak rádi uplatňují, pokud si žena přeje obarvit svoje vlasy. Fantazii se meze nekladou a kadeřník si může pohrát při kombinování různých barev či odstínů. Některá zákaznice upřednostňuje kombinaci tří barev, jiná zas dvou, kdy základ, který tvoří spodní vlasy, kadeřník obarví tmavším odstínem a na horní použije světlejší.

V letošní sezóně se stává jedním z nejpopulárnějších vrstvených střihů variace nesoucí název "Sedu". Zároveň představuje skutečnou výzvu pro každého kadeřníka nebo stylistu.

Jak udělat rovný střih, který nebude vypadat jako plochá kupa sena, ale kdy vlasy budou jemně spadat na ramena a tvar a objem vydrží delší dobu? Jistě můžete pomoci svým vlasům tím, že efekt prodloužíte, použijete-li různé stylingové přípravky, začnete se jinak česat, ale účinné řešení tkví právě ve vrstveném střihu Sedu. Znamená to, že při střihání nebude délka žádného z vlasů stejná. Objem znamená hodně, protože není mnoho lidí, co mají jednoduché rovné vlasy. Většina celebrit ráda využívá Sedu střih, protože jejich vlasy pak vypadají přirozeněji. V takových případech objem pouze zlepšuje celkový vzhled účesu. Například Jennifer Aniston, která je odpůrkyní umělého prodlužování vlasů, je kvůli vlastním frustrujícím zkušenostem vrstveným Sedu střihem nadšená. Ten vytváří celkový dojem svůdné a oslnivé ženy.

Jak dosáhnout nejlepších výsledků?
Volba správné délky je velmi důležitým faktorem u vrstveného střihu. Celková délka vašeho střihu bude zároveň maximální délkou pramenů. Nemůžete mít dlouhé vlasy, pokud ty vaše jsou velmi tenké, anebo se budete muset potýkat s velkým množstvím stylingového přípravku, aby vaše vlasy držely formu. Pokud máte silné a drsné vlasy, středně dlouhé anebo dlouhé prameny budou vytvářet dojem ztenčeného a uhlazeného střihu.

A co se týká ofiny, tak mnohé z nás jsou naprosto uchváceny "funky" účesy, ale pouze některé se odhodlají je mít na své hlavě. Ofina dává bezpočet příležitostí, jak vyjádřit svou osobnost. Asymetrické ofiny poskytují stylistům inspiraci pro vytvoření slovutných účesů pro celebrity. Halle Berry v "Kočičí ženě", nebo Jessica Alba ve "Fantastické čtyřce" nosí ofinu na stranu nebo asymetrickou ofinu a vypadají fantasticky.

Pokud jste učinila první dva kroky, nyní je na čase, abyste řekla svému kadeřníkovi následující:

- jakou minimální délku vlasových pramenů chcete mít,
- jaká minimální délka vlasu kolem obličeje by vám vyhovovala nejvíce
- jak má vypadat vaše konečná představa.


V případě, že dodržíte výše popsaný postup, nejhezčí vrstvený střih této sezony je zaručen.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz