Vše, co jste kdy chtěla vědět o kartáčování vlasů!

zpět

Okolo kartáčování vlasů kolují často mýty a panují na něj rozdílné názory. Jedni tvrdí, kartáčujte, co to dá, druzí zase, ať se s kartáčováním vlasů krotíte. Udělejte si jasno jednou provždy, následující článek vám v tom pomůže!

Prý už staří Číňané tvrdili, že hlava je jednou z nejdůležitějších oblastí těla a že vlasy představují životní sílu. Věřili, že starostlivá péče o vlasy může nejenom život udržet, ale i prodloužit. V knize o prodloužení života se píše, že časté česání a kartáčování vlasů dodává člověku novou energii, sílu a prodlužuje život. I dnes léčí klasická čínská medicína bolesti hlavy, stavy podrážděnosti, emocionální a nekontrolované stavy vzrušení pravidelným kartáčováním vlasů. Kartáčování vlasů je v podstatě masáž hlavy, a ta povzbuzuje prý i funkci mozku a vyhlazuje pleť.

Říká se, že důkladné kartáčování vlasům prospívá a dodává lesk. Pravdou ovšem je, že nadměrné kartáčování může způsobit lámání vlasů. Odkudsi se také vzalo magické číslo 100, které udává optimální počet tahů kartáčem. Úplně ale stačí vlasy 20x pročísnout. Velmi důležitá je v případě kartáčování kvalita kartáče. Používáte-li kartáč či hřeben, který není vhodný pro váš typ vlasů, docílíte maximálně toho, že přemístíte kožní maz od kořínku ke konečkům. Vlasy budete mít sice lesklejší, ale také mastnější.

Silným kartáčováním, především nylonovými kartáči, vytrháváte vlasy předčasně, zatímco jinak by vydržely ještě déle než dva měsíce. Mimo to se ničí svrchní vrstva vlasů. Nejlepší co můžete pro své vlasy udělat je pořídit si na ně kartáč z přírodních a jemných štětin. Takovýmto kartáčem snadno odstraníte mrtvé kožní buňky a nečistoty. To pomáhá účinnějšímu využití výživných látek. Také pomocí dobrého kartáče podporujete zdravý růst vlasů.

Můžete vyzkoušet kartáč se systémem poloviny měkkých a tvrdých nestříhaných štětin divokého prasete, který se vyrábí ručně. Zajímavým tipem je také kartáč, do jehož teplovzdorných štětin je zakomponovaný komplex přirozených iontů. Při kartáčování vlasů dochází k aktivaci zdravých iontů, které pak rozrušují shluky molekul vody na mikroskopicky drobné částečky, čímž umožní vlhkosti proniknout celým vlasem a zároveň se zpevňuje vlasová kutikula. Díky tomuto doplnění vlhkosti jsou vlasy hedvábné, lesklé a poddajné.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz