Vůně éterických olejů je příjemná i užitečná

zpět

Přestáváte věřit klasické medicíně a raději dáváte přednost přírodním léčebným metodám? Pak je pro vás použití éterických olejů tou správnou volbou. Rozhodně se nemusíte bát žádných vedlejších účinků, nebo nepříjemných pocitů. Právě naopak.

Éterické oleje spojují příjemné s užitečným. Pomohou v léčbě, relaxaci nebo stimulaci a pokud si vyberete vhodnou vůni, pak vás i příjemně uvolní. Každý určitý druh oleje má více účinků, proto můžete s jedním výrobkem řešit několik problémů naráz. Určitě nejvíce prospěje při léčení nervových onemocnění a psychických problémů, při únavě, zažívacích potížích a chronických bolestech. Zkrátka tam, kde nejvíce naše neduhy ovlivňuje narušená duševní rovnováha.

Při výběru vhodného oleje se řiďte nejen jeho popisem, ale hlavně vlastním pocitem, který z oleje získáte. Olej může být opravdu účinný, jen pokud se vám jeho vůně líbí a je pro vás příjemná.

Před použitím se olej naředí, aby nedráždil sliznice a kůži. Protože s vodou tvoří suspenzi a nikdy se s ní dobře nepromísí, ředíme ho s olejem rostlinným, s medem nebo alkoholem.

Éterický olej můžete používat několika způsoby. Použijte ho jako vůni do aroma lampy, přidejte si pár kapek do koupele, inhalujte ho, masírujte s ním postiženou část těla, nebo ji ošetřete obkladem namočeným ve vodě s trochou oleje.

Určitě příjemné bude použití éterického oleje v páře. Některé vůně působí povzbudivě na smysly člověka a mohou prohloubit citové prožitky. K erotizujícím vůním patří růže, jasmín, skořice, pomeranč, santalové dřevo a velmi silná vůně niaouli.

Éterických olejů je opravdu mnoho a mnoho, proto jen pro inspiraci jich můžeme pár jmenovat. Fenykl podporuje trávení, působí proti nevolnosti, nadýmání a zahlenění. Také se používá při léčbě kašle a nervového astmatu. Santalové dřevo působí jemnou teplou vůní dřeva a má afrodiziakální účinky. Ty má i silná vůně ylang ylang, která je zároveň výborná i na potenci. Citronelový olej léčí akné a jemně dezodoruje. Eukalyptus pomáhá při nachlazení a chřipce a má chladivé a prokrvující účinky.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz