Vůně pro Váš domov

zpět

Vůně a pachy nás ovlivňují více než si uvědomujeme. Zejména vůně velmi výrazně působí na naše emoce a pomáhají vytvářet naši momentální náladu. Čich je pro prožívání a pocity velmi důležitý a čichové vjemy vyvolávají vzpomínky a asociace daleko intenzivněji než třeba vjemy zrakové nebo sluchové. Bohužel, v průběhu dne se spíše setkáváme s těmi méně příjemnými čichovými vjemy, ať už v kanceláři, obchodech nebo v hromadné dopravě, a o to více toužíme po provoněném bytě či domě.
Vůně člověka provázejí celou jeho historií. Již ve starém Římě se bohaté domácnosti pyšnily důmyslným systémem ve stropě umístěných perforovaných trubek, do kterého otroci v pravidelných intervalech rozprašovali drahocenné vonné oleje a provoněli tak celý dům. V méně vznešených domech měli alespoň v přijímací místnosti nádobu se vzácným balzámem, který do ovzduší uvolňoval aromatické silice. Šlo vlastně o předchůdce dnešních aromalamp.
Vybrat tu správnou vůni není jednoduché, protože každý člověk preferuje jiné vůně a přitom ještě záleží jeho věku, na denní době a třeba na ročním období. S nadsázkou lze říci, že každému voní trochu něco jiného a "kolik lidí, tolik vůní". A na to pamatuje při tvorbě svých bytových parfémů právě francouzská firma Esteban. Tato rodinná firma byla založena před 28 lety v jižní Francii, ve starobylém městě Montpellier. Původní majitelé hodně cestovali a svoje zážitky měli spojené i se spoustou různých, v té době obvykle nedostupných nebo netradičních vůní. Nakonec se rozhodli, že svoji vášeň pro přírodní a přirozené vůně spojí se svým citem a láskou k drobným domácím dekoracím. Výsledkem je firma Esteban, která svým širokým sortimentem a bohatou nabídkou vůni a domácích dekorativních předmětů uspokojí snad každého.
Dnes máme na výběr z mnoha různých způsobů, jak si provonět domov. Poměrně méně známým způsobem jsou dekorativní kamínky, které jsou právě specialitou firmy Esteban. Jsou vyrobeny z vysoce porézní speciální hlíny, která velmi dobře absorbuje aplikované parfémy. Díky typu keramiky vůně vydrží mnoho týdnů a je vhodné její intenzitu pouze korigovat případnou aplikací koncentrovaného parfémovaného oleje. Kamínky jsou velmi vydařené i po designové stránce. Barevně vždy odpovídají dané řadě. Vzhledem k velmi reprezentativnímu balení jsou tyto boxy přímo předurčeny k tomu, být darovány.

kamínky kamínky


Dekorativní parfémované kamínky z kolekce Teck a Tonka


Mírně orientální atmosféru si můžete vytvořit za pomoci vonných tyčinek. Stačí zapálit jednu a za chvíli danou parfemací voní nejen pokoj, ale i celý byt. Firma Esteban vyrábí dva základní typy tyčinek - Indické jsou delší a robustnější a Japonské tyčinky, které jsou vyrobeny jemnější metodou.

tyčinky tyčinky


Japonské a Indické tyčinky z kolekce Terre d´ocre


Velmi oblíbené jsou i aromalampy. Ty se uplatní zejména v podzimním a zimním období. I tady ovšem záleží na vkusu a vůli vašeho nosu. Firma Esteban vyrábí čisté koncentrované oleje nejvyšší kvality. Veškeré ingredience jsou přírodního původu. Směsi olejů vždy typově odpovídají dané řadě a jsou určeny k použití do aromalamp, na keramické kamínky, amulety či na keramické kruhy na žárovky.

aromalampa aromalampa


Aromalampa a koncentrovaný parfémovaný olej z kolekce Teck a Tonka


Další možností jak provonět prostor je i použití interiérového parfému ve spreji. Sprej zajistí okamžité provonění místnosti. Může být aplikován volně do prostoru, případně i na textilie - polštáře, koberce či záclony. Díky svému složení nepoškozuje tkaniny.

parfém


Interiérový parfém ve spreji 100 ml z kolekce Pod listy


Jednou z nejméně oblíbenou činností v domácnosti je vysávání. Možností, jak si tuto činnost zpříjemnit je použití parfémovaného pudru do vysavače. Použití je velmi jednoduché - před vysáváním se posype velmi malá část vysávané plochy. Pudry jsou určeny pro klasické sáčkové vysavače nebo pro vysavače se sběrnou nádobou. Při vysávání se krásně provoní celý byt. I v tomto případě se jedná o důkladně testovaný a neškodný výrobek na přírodní bázi.

pudr pudr


Parfémované pudry do vysavače z kolekcí Pod listy a Modrý eukalyptusr


Nejenom tyto, ale i mnohé další krásné výrobky a výjimečné dárky najdete v internetovém obchodě www.esteban.cz


Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz