Vyberte si správně střih, barvu, velikost i délku vašich džínsů

zpět


S tolika džínsy ve všech obchodech je prvotním a nejtěžším úkolem vybrat ty nejlepší, které jsou ty pravé pro váš typ postavy. Nezáleží na tom, jestli jsou to nejdražší džínsy od známé značky nebo ne, ale výsledkem musí být jediná věc, vypadat skvěle! Často zápasíme také s tím, která velikost je pro nás ta správná. Proto jsme pro vás připravili kompletního průvodce, který vám pomůže vybrat si ty správné džíny – podle střihu, barvy i velikosti.


Prvním krokem je vybrat si správný střih džínů
Pokud máte postavu typu přesýpací hodin, neskrývejte své boky!

Mrkváče, bokovky, rovně střižené džíny – která je ta správná cesta, která zvýrazní vaše ženské křivky za které se rozhodně stydět nemusíte. Anebo schová případné nedostatky postavy? Ženy jsou přirozeně předurčeny mít širší boky, které jsou naší předností, a ne naopak. Džíny, jsou správný kousek oblečení, který tuto přednost krásně doplní. Když si je správně vyberete.

Plné křivky? Jednoduše zamaskujte!
Zkuste džíny, které vám padnou tak akorát. Nejste v nich jako sardinky, ale nejsou vám ani volné. Džíny by měly být v takovém střihu, který vás opticky zužuje. Obvykle to je rovný střih. Další optický trik je barva. Nechte si záležet na výběru barvy, se kterou můžete krásně vymodelovat svou postavu. Tmavá barva na vnějších a vnitřních stehnech a světlá zepředu vás opticky zužuje. A pokud máte větší zadeček, než byste chtěly, je důležité vybírat džíny se zadními kapsami, které dokážou taky lecos zamaskovat. Důležité je, aby byly tyto kapsy přesně na zadečku a ne příliš velké, ani příliš malé.

Krátké nohy? Ne kapry prosím!
Prodlužte si opticky vaše nožky zdůrazněním figury v dlouhých džínech. Bohužel ne každému byla nadělena krásná symetrická postava. Krátké nohy jsou noční můrou mnoha žen, které si dokonce sami škodí a opticky si je ještě zkracují. Buďme realisti, takový člověk pak na vás působí jako trpaslík. Další rada je, vybírejte si džíny s vyšším pasem a ne ultra nízké bokovky, které vám nohy ještě zkracují. Jestliže máte krátké nohy, noste džíny s botami na podpatcích, ne k balerínám nebo teniskám.

Vyberte si správnou barvu
Modrá
Typická barva džínů, která ve vašem šatníku nemůže chybět! Tato barva vypadá dobře s jakýmkoliv topem či obyčejným tričkem. Čím tmavší modrá, tím více je vhodná pro noční toulání po městě.

Vyšoupaná barva
Vyšoupané džíny budou módním hitem neustále. Každý z nás má někdy náladu se vymykat okolí a jednou se stát rebelem. Samozřejmě design každého kousku je jiný, proto můžete vypadat jako sexy kočka nebo taky jako by to byly jediné džíny, které máte a dáváte jim pořádně zabrat.

Barevné džíny
Tato móda se střídavě vrací a zase odchází. Džíny různých barev od žluté, zelené, červené nebo fialové z vás udělají osobu, která je středem pozornosti. Jelikož jsme národ skoupý na časté a rychlé módní změny, není u nás tolik obchůdků, kde takové kousky nalezneme, proto musíme zavítat do prodejen mezinárodní úrovně. Pro slunečné letní dny jsou tyto barvy jako stvořené.

Černé džíny
Pro sexy Rock`n`Roll styl je jako stvořena černá barva! Všichni víme, že černá barva je smyslná a zahalena tajemstvím. Možná jedno z tajemství je to, že v černé budou vaše nohy vypadat štíhlejší a delší.

Bílá barva
Bílá barva je krásná a elegantní. Ovšem pokud máte stejně krásnou a elegantní figuru. Tak jako černá barva všechno skrývá, bílá působí jako pravý opak. Na druhou stranu v džínech bíle barvy zajisté zazáříte, ať už na diskotéce, škole nebo v práci. Rozhodnutí zda bílá ano nebo ne je jen na vás.

Jakou délku džínů zvolit?
Při výběru džínů je velmi důležitým bodem jejich délka. Zkuste si je ve vzpřímené poloze a délka by měla sahat skoro na zem. Ale pokud chcete opravdu správnou délku džínů, měly by ste se sami ptát, jakou obuv vlastně nejčastěji nosíte. Jiná délka džínů vám bude sedět, pokud jste sportovní typ a nosíte jen tenisky nebo elegantní a nosíte jen podpatky. Každé boty prostě požadují jinou délku kalhot. Čím jsou dolu kalhoty širší, čím méně se schová, že jsou vám krátké. A pokud jsou kalhoty moc krátké nebo dlouhé, věřte tomu, ale je to módní faux-pas. Proto délka džínů je něco, na čem byste si měly dát opravdu záležet.

Vyberte si tu správnou velikost
A jsme u obvyklého problému – jakou velikost vlastně potřebuji? Existují dva způsoby značení velikostí džínsů. Klasicky pomocí písmenek XS až XXL bývá sice méně časné, ale obvykle se s ním setkáte u zásilkových firem nebo u neznačkových džínsů. V tomto případě se můžete řídit touto tabulkou:

džíny


Klasičtější je značení pomocí dvou čísel, např. 30-34. V tomto případě představuje první číslo obvod pasu v palcích (proto to zvláštní číslo 30) a druhé délku vnitřního švu kalhot (např. zmíněných 34, tedy opět v palcích). Jenom pro orientaci, 1 palec = 2,54 cm (ale při počítaní velikostí se to zaokrouhluje).

Ženy běžných proporcí pak mohou vycházet z tabulky níže. Ale pozor! U jednolitých značek se může toto číslování nepatrně lišit. Bývá to obvykle u druhého čísla v páru.

Sloupec v tabulce označuje první číslo hodnoty – t. j. obvod pásu v palcích. Řádek označuje délku vnitřního švu kalhot v palcích. Uprostřed tabulky pak jednotlivé dvojice čísel označují: 1. hodnota je obvod pasu v cm, 2. je výška celé postavy (odhadnutá z délky vnitřní strany švu kahot).

džíny


Vybrat si správně džíny, jak jsme se mohly dozvědět, je opravdu tvrdý oříšek! Na výběr tohoto kousku oblečení je opravdu nutný čas a trpělivost. Pokud máte netrpělivé partnery, neberte je sebou. Budou znervózňovat sebe, ale i vás. Tím pádem se budete snažit spěchat a až doma zjistíte, že džíny vám vlastně vůbec nesedí. A jak se tomu vyhnout? Hold budete muset obětovat trochu času, ale až vás budou chválit, jak vám ty nové džíny sluší, řeknete si, že to běhání po obchodech stálo zato!

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz