Vybíráme sluneční brýle pro holčičku

zpět

Ano, s takovým heslem by měli rodiče vyrážet na nákup slunečních brýlí pro své ratolesti. Holčičky se budou zřejmě více než chlapci zajímat především o to, jako mají barvu a jak moc jim sluší, ale rodiče by měli být důslední a vybrat model, který bude oči jejich malé dostatečně chránit a přitom jí bude slušet!

Děti versus dospělí
Při výběru slunečních brýlí by rozhodně rodiče neměli dát jen na to, jak dítěti sluší. Často jsou sluneční brýle pro dospělé jen módním doplňkem, zejména pro maminky. Ovšem je třeba mít na paměti, že dětské oči je třeba především chránit, vždyť tráví venku v létě tolik času! Nemluvě o tom, že je sluneční záření díky ubývajícímu ozonu stále nebezpečnějším.

Kam vyrazit na nákupy
Tak na stánky zapomeňte a rozhodně svoji malou princeznu vezměte do specializovaného obchodu, tedy optiky, dnes jich je řada i v nákupních centrech a v nabídce mají i dětské brýle, takže to nebude problém. K výběru přistupujte zodpovědně, jako když kupujete boty - taky nekoupíte levné, které budou sice hezky vypadat, ale pro dětskou nožní klenbu nebudou to pravé a po pár dnech nošení se začnou objevovat další a další závady.

Na co dát pozor
Brýle by měly dítěti především sedět, optik změří, jak širokou má vaše princezna hlavičku a případně jí vybraný model upraví přímo dle její potřeby.

Další důležitou věcí je materiál - dejte přednost odolným obroučkám, dnes už si na takové brýle můžete klidně šlápnout, nebo je hodit na zem, aniž by se jim něco stalo. A děti chvíli neposedí a jistě si na ně párkrát sednou, hodí je do písku apod.

Nejdůležitější je samozřejmě ochranný filtr. Zapomeňte na barevná skla, která sice hezky vypadají, ale škodlivého záření vás moc neuchrání. Rozhodně trvejte na tom, aby měly brýle pro dítě 100 % ochranu jak proti UVB tak UVA paprskům.

A nezapomeňte na doplňky - speciální hadřík na čištění a pouzdro, kam si vaše dcera brýle schová, když nebudou zrovna třeba. Praktické bude takové, které se dá zavěsit kolem krku, aby dítě brýle někde nenechalo i s pouzdrem.

Taky paráda
Dnes je výběr opravdu široký, výrobci sázejí poslední dobou na to, aby dětské brýle vypadaly stejně jako ty "dospělácké", co se designu týče. Jistě v nabídce nechybí ani barevné, ale není jich tolik. Tvar obrouček je stejně variabilní jako u dospělých - kulaté, hranaté, špičaté, protáhlé? Takže nejdříve si zjistěte, z čeho vybírat, tedy které brýle splňují výše uvedené požadavky a malou parádnici nechte aby si vybrala. A pokud chcete vypadat jako správná dvojka, pořiďte si stejné sluneční brýle jako - holčička si bude připadat dospěle jako "máma" a vy obě budete mít ochráněný zrak.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz