Vyperte bezpečně svoje „roztrhané“ džínsy!

zpět

Pořídila jste si parádně roztrhané džínsy a bojíte se, že vám nepřežijí první praní? Nejste sama. Poté, co jsme publikovali článek o trendu roztrhaných džínsů, jsme do redakce dostali mnoho dotazů, zdali tyto džíny lze prát v pračce a zdali se neroztrhají více, než je zdrávo. Proto jsme pro vás připravili návod, jak na to.

Roztrhaná džínsovina je opět v módě. Aby byly roztrhané části efektní, bývají obvykle neobšité a hrozí tedy, že se budou trhat dále – a to zejména při praní. Proto je nutné takové džínsy prát s největší opatrností. Určitě se ale nemusíme vracet do pravěku a prát je ručně. Ve výsledku byste jim tím mohly pouze uškodit, protože například ruční ždímání zas tolik k roztrhaným džínsům šetrné není. Jak tedy roztrhané džínsy bez ujmy vyprat, najdete v našem pracím návodu.

Jak bezpečně vyprat roztrhané džínsy
•Před tím, než džínsy vložíte do pračky, zapněte zip i knoflíky.
•Nezapomeňte je kvůli dlouhodobému zachování barvy otočit naruby.
•Džínsy s roztrhanými efekty vždy perte v pracím pytlíku. Jde o stejný prací pytlík, jaký se používá na praní spodního prádla, zejména podprsenek.
•Džínsy do pytlíku netlačte silou. Pytlík musí být dostatečně velký, aby v něm džínsy měly vůli a nepoškodily se při vyndávání.
•Co dělat, když je váš pytlík na spodní prádlo malý, nebo jej vůbec nemáte? Džínsy můžete vyprat v povlečení na velký polštář. Džínsy do něj vložíte, zapnete knoflíky povlečení a vaše džínsy budou v bezpečí. Pozor, povlečení musí být s nebarvící tkaniny – nejlépe světlé.
•Ve stejném povlečení můžete džínsy sušit i v sušičce. Jen je před tím z povlečení vyjměte, vyrovnejte, složte a opět vložte do povlečení.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz