Výstava Titanic

zpět

Fascinující výstava, která vás seznámí s osudem nejznámější zaoceánské lodě. Mezi exponáty jsou části vybavení lodě, dobový nábytek, originální porcelán a celá řada osobních předmětů pasažérů.

Zajímavé exponáty
Exponáty výstavy Titanic byly přepravovány stejnými bezpečnostními opatřeními jako nejslavnější umělecká díla světa včetně astronomicky vysokého pojištění. Všechny originální artefakty z Titaniku mají nevyčíslitelnou historickou i osobní hodnotu. Vzhledem k tomu, že ležely okolo 4 tisíc metrů hluboko pod hladinou oceánu, musí být uschovány ve speciální atmosféře, teplotě, vlhkosti vzduchu a samozřejmě při předepsaném osvětlení. Denní světlo by bylo pro vystavené artefakty velmi nebezpečné.

Speciální opatření
Celá výstava je osvětlená profesionálními reflektory s přesně určenou světelnou hladinou, která neohrozí exponáty. Z těchto důvodů je na výstavě přísně zakázáno používat během fotografování blesk, a to i na mobilních telefonech.

Technické objevy
Na velkolepé výstavě se návštěvníci seznámí nejen s osudy legendárního Titanicu a jeho pasažérů, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů a společensko-politickou situací na počátku 20. století.

Boarding Pass
Každý návštěvník při vstupu na výstavu dostane boarding pass – palubní vstupenku. Díky této vstupence s konkrétním jménem reálného člověka, který na Titaniku v době jeho katastrofy byl, prožije celou prohlídku výstavy jako jeden z cestujících na palubě. Uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu.

Neopakovatelná atmosféra
Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení. Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce

Kdy:
10. únor 2016 - 30. červen 2016
Pondělí - Neděle 9:00 - 20:00
Prohlídka výstavy trvá min. 1 hodinu. Proto jsou vstupenky prodávané na konkrétní čas

Kde:

Beranových 667
PVA EXPO PRAHA
199 00 Praha
GPS:50,129724 14,514163

Vstupenky:
Dospělí 350 Kč
Studenti / Senioři nad 65 let: 250 Kč, 300 Kč
Děti 6 -15 let: 200 Kč, 250 Kč
Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti: 800 Kč, 900 Kč

Více informací:
www.kudyznudy.cz
www.vystavatitanic.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz