Využijte čas se svým chlupatým kamarádem užitečně – získejte kondici při dogtrekkingu!

zpět

Ne nadarmo se říká – "pes je nejlepší přítel člověka". Vždyť pes je skutečně jediný kamarád, kterého si můžete koupit. Za symbolickou částku získáte zvířátko, které se vám za správnou pozornost a péči odvděčí celoživotní láskou a oddaností. Mimo lásky, legrace a radosti, do vašeho života také vnese možnost věnovat se do této doby pro vás neznámým aktivitám a činnostem. U toho také shodit nějaké to kilo, udržet si kondici nebo si len trochu vyčistit hlavu od stresu. Věnujte se svým psem ve svém časem nové módní aktivitě – dogtrekkingu. A co vlastně dogtrekking je? V podstatě je to orientační pochod se psem.

Pejskem je velmi aktivní zvíře, a proto je více než škoda, omezit vaše společné soužití pouze na pohyb prostřednictvím procházek. Nejen pro lidi totiž existují nejrůznější sporty podle druhu, potřeb a šikovnosti jedince – takové sporty se dají nalézt a praktikovat i pro pejsky a s pejsky. Pro menší a rychlejší plemena se hodí agility nebo tanec se psem, pro starostliví a klidí psy uvítají záchranařinu, trošku agresivnější jedinci pak obranu. Pro všechny psy a pány, bez rozdílu plemene psa a stáří pána se však hodí sport nazývaný "dogtrekking".

Dogtrekking je zábava i sport současně
Dogtrekking je kynologický outdoorový extrémní vytrvalostní sport, jehož cílem je překonávání určitých vzdáleností v časovém limitu, a který současně u účastníku rozvíjí mentálně a fyzicky jejich orientační schopnosti a vzájemné pochopení, potažmo celkově vztah člověka a psa. Účastníci dogtrekkingu jsou odkázání pouze sami na sebe, což ztvrzují tím, že před začátkem „závodu“ podepisují prohlášení, které říká, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a nesou zodpovědnost nejen za sebe, ale i za svého psa. Dogtrekkingové akce se pořádají většinou na 100 a více km, za nejkratší dogtrekking se považuje cca 80 km.

Dogtrekkingy jsou dvojího druhu. První, etapové , mají ve svých etapách různé místo startu a cíle, přičemž doporučená délka etapy je cca 40 km. U druhé typy dogtrekkingů respektují pouze časový limit, tedy žádné etapy. Během dogtrekkingu psovod nesmí jít se psem "na volno!" – bez vodítka, ani na malou chviličku. Psa musí vést buď na vodítku, nebo na speciálním postroji s vodítkem připjatým k bedernímu pásu.

Nezbytnosti pro správné praktikování dogtrekkingu
Pokud se tedy vy a váš domácí mazlíček rozhodnete věnovat se dogtrekkingu skutečně naplno, nesmíte zapomenout nejen na pravidelný trénink, ale také na odpovídající vybavení a doplňky, a to nejen pro vás, ale i pro vašeho pejska. Vašemu chlupatému společníkovi tedy nezapomeňte pořídit a přibalit na cestu – vodítko, postroj nebo obojek, misku, granule nebo prostě to, co je pejskem zvyklý obvykle konzumovat, botičky – 2ks, a také pytlíky na pejskovi výkaly. Pro sebe pak pořiďte především pevné boty, čepici, čelovku a k ní náhradní baterie, pláštěnku nebo alespoň nepromokavou bundu, mapu a kompas, abyste se při dlouhé cestě neztratili, nádoby na vodu a pro všechny případy náhradní oblečení.

Zdroj: www.moda.ct
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz